Panasonic przedstawił uaktualnioną wersję w pełni wzmocnionego tabletu FZ-M1 MK2. Nowy model, zaprojektowany z myślą o branży handlowej i logistycznej, został wyposażony między innymi w technologię Intel® RealSenseTM pozwalającą na skanowanie 3D. Dodatkowo wraz z tabletem na rynek wejdzie rozwiązanie Ingenico iCMP – jeden z najmniejszych i najlżejszych modułów do płatności Chip & Pin, który współpracuje ze wszystkimi tabletami Toughpad.

Podczas ostatnich targów Retail Business Technology Expo w Londynie Panasonic zaprezentował odświeżoną wersję tabletu FZ-M1 wraz z szeregiem aplikacji mobilnych i rozwiązań płatniczych. Model, który ma spełnić przede wszystkim oczekiwania branży handlowej i logistycznej, umożliwia zamontowanie kamery 3D z technologią Intel® RealSenseTM.

Rozwiązanie to łączy w sobie kamerę konwencjonalną, podczerwieni oraz projektor podczerwonego światła laserowego. Dzięki temu pozwala wykryć głębię i oszacować wielkość dostępnej przestrzeni za pomocą promieni podczerwieni, które odbijają się od znajdujących się na ich drodze przedmiotów. Tego rodzaju rozwiązanie może znaleźć szereg zastosowań w handlu, służąc między innymi do projektowania i tworzenia symulacji. Przy jego pomocy będzie można skanować rzeczywiste przedmioty, a następnie umieścić je w wybranej przestrzeni, tworząc np. projekty wystroju wnętrz. Z kolei w firmach logistycznych rozwiązanie to może służyć do pomiaru opakowań i dostępnej powierzchni magazynowej.

Z myślą o jak najdłuższej pracy mobilnej i doskonałej łączności, nowa wersja 7-calowego tabletu FZ-M1 jest pozbawiona wentylatora i wyposażona w najnowszy procesor Intel® Core m5-6Y57 vProTM (z pamięcią 4 MB i częstotliwością od 1,1 GHz do 2,8 GHz). Dzięki temu zapewnia wysoką wydajność i niski pobór mocy, redukując przy tym emisję ciepła. Model pracuje w oparciu o system operacyjny Windows 10 Pro, posiada moduł Intel® Dual Band Wireless-AC 8260 WLAN, Bluetooth V4.1 oraz kamerę 8 MP z przysłoną f/2.0.

Waga nowego Toughpada FZ-M1 MK2 wynosi zaledwie 540 g, zaś szerokość obudowy 18 mm. Ekran tabletu zapewnia doskonałą widoczność zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz – w pełnym słońcu bądź deszczu. Urządzenie oferuje także opcjonalną baterię z funkcją wymiany Hot Swap, czyli bez konieczności wyłączania tabletu, a także porty konfiguracyjne i zintegrowany moduł rozszerzeń.

Wraz ze zaktualizowanym tabletem FZ-M1 MK2 na rynku dostępna jest jego rozszerzona wersja Value. Jest ona wyposażona w uaktualniony procesor Intel® AtomTM x5-Z8550 (z pamięcią 2 MB, o częstotliwości 1,44 GHz do 2,40 GHz) oraz system Windows 10 Pro. Obejmuje także zaktualizowaną technologię Intel® Dual Band Wireless-AC 8260 WLAN wraz z modułem Bluetooth oraz ulepszoną kamerą w standardzie.

Z myślą o pracownikach z sektora handlowego Panasonic wprowadza także na rynek moduł Ingenico iCMP Chip & Pin. Jest to jedno z najmniejszych i najlżejszych urządzeń służących do płatności mobilnych, które będzie można podłączyć do dowolnego tabletu Panasonic Toughpad. Moduł ten, dzięki technologii Bluetooth, akceptuje wszystkie formy płatności: EMV Chip & Pin, karty magnetyczne i zbliżeniowe oraz co ważne, spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa płatności.

Nowy Toughpad FZ-M1 MK2 wraz z modułem Ingenico iCMP to uniwersalne rozwiązanie płatnicze, łączące funkcje terminalu POS i szereg aplikacji biznesowych. Rozszerzając możliwości urządzeń Toughpad udowadniamy, że jesteśmy w stanie spełnić niemal wszystkie oczekiwania odbiorcy przy pomocy jednego urządzenia. Jednocześnie cały czas prowadzimy badania i pracujemy nad rozwojem naszych urządzeń z myślą nie tylko o obecnych, ale i przyszłych potrzebach rynku handlowego – mówi Jan Kaempfer, General Manager of Marketing w Panasonic Computer Product Solutions.

Tablet Toughpad FZ-M1 MK2 jest dostępny u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w cenie od 7950,00 zł netto za wersję podstawową oraz od 5500,00 zł netto za wersję Value.