Sharp Electronics CEE wprowadził do oferty wielkoformatowy (LFD) monitor PN-H801 80” 4K o rozdzielczości UHD. Jest to pierwszy profesjonalny monitor o poszerzonym zakresie barw. Zaprojektowano go z myślą o luksusowych butikach do tworzenia ekspozycji lepiej oddających kolory. Model PN-H801, wykorzystujący unikatową technologię LCD UV2A, oferuje o wiele szerszy zakres barw w porównaniu z innymi ekranami wielkoformatowymi. Oznacza to, że wyświetlane na nim reklamy i zdjęcia wyglądają bardziej realistycznie, a właściciele sklepów są w stanie lepiej kształtować wizerunek marki.

– Zauważyliśmy niezadowolenie wśród firm inwestujących wiele czasu i pieniędzy w tworzenie wyrafinowanych reklam i zdjęć o wysokiej jakości, które następnie znacznie tracą z powodu ograniczeń w możliwościach obecnej technologii LCD. Model PN-H801 to nowej generacji monitor do zastosowań digital signage, który uwalnia firmy od ograniczeń dotychczasowej technologii dzięki większej liczbie pikseli o wyższej jakości. Biżuteria prezentowana na takim ekranie staje się jeszcze bardziej pożądana, potrawy jeszcze bardziej apetyczne, a szczegółowe dane bardziej przejrzyste. Takie urządzenie będzie lepiej stymulowało decyzje o zakupie, poprawiając wrażenia klienta w sklepie i przyczyniając się do tego, że oferowane produkty zyskają w jego oczach to wyjątkowe „coś” – powiedział Michael Bailly, Product Development and Marketing Director, Visual Solutions, Sharp Europe.

Ponieważ materiały o rozdzielczości 4K wymagają szerokiego pasma przenoszenia, monitor PN-H801 oferuje również niezależną funkcję odtwarzania obrazu przy pomocy zintegrowanego odtwarzacza multimedialnego 4K. To proste rozwiązanie „Plug & Go” pozwala na odtwarzanie materiałów wideo i nieruchomych obrazów o rozdzielczościach Full HD i 4K bez konieczności podłączania komputera czy sieci. Wśród innych właściwości tego monitora należy wymienić ultrasmukłą ramkę aluminiową, możliwość instalacji w orientacji pionowej lub poziomej, a także zdolność do pracy w trybie 24/7. Dzięki temu monitor PN-H801 jest uniwersalnym i niezawodnym urządzeniem przeznaczonym dla sklepów i firm, które wyświetlają szczegółowe dane o bogatej gamie kolorów.