Axis Communications przedstawia AXIS P3727-PLE, czyli kamerę wielokierunkową oferującą cztery kanały do rejestrowania obrazu, zarówno w trybie szerokokątnym, jak i w postaci zbliżeń. Idealnie sprawdza się ona w dużych pomieszczeniach zamkniętych i na rozległych, otwartych terenach. To pojedyncza kamera, która może służyć do całodobowego monitorowania czterech różnych obszarów, także w trudnych warunkach oświetleniowych.

Dzięki solidnej konstrukcji, montaż urządzenia jest łatwy i niedrogi, a sama kamera umożliwia elastyczne ustawianie czterech zmiennoogniskowych głowic. Każdą głowicą można sterować osobno, aby prowadzić obserwację w czterech kierunkach jednocześnie. Można także ustawić dwie głowice obok siebie, aby uzyskać zarówno widok szerokokątny, jak i zbliżenie tego samego obiektu.

Obudowa antysabotażowa i wbudowana osłona pogodowa klasy IP66/IP67 sprawiają, że kamera oferuje wiele różnych opcji montażu. Przykładowo, można ją schować tak, by prowadzić dyskretny dozór, bądź zamontować na suficie w celu rejestrowania obrazu w zakresie 360°. Tryb dzień/noc i technologia Axis Forensic WDR pozwalają uzyskać realistyczne kolory oraz wysoki poziom szczegółowości, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo dzięki 360-stopniowemu promiennikowi podczerwieni z niezależnie sterowanymi diodami LED oraz automatycznemu filtrowi odcinającemu promieniowanie IR, kamera zapewnia znakomitą jakość obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy.

Kamera jest wyposażona w komponent AXIS Edge Vault, który chroni identyfikator urządzenia Axis i upraszcza uwierzytelnianie produktów Axis w sieci. Z kolei aplikacja AXIS Object Analytics skutecznie wykrywa i klasyfikuje osoby i pojazdy, generując znacznie mniej fałszywych alarmów.

Najważniejsze cechy:
• 4 x 2 MP przy 30 kl./s na kanał
• 360-stopniowy promiennik podczerwieni z niezależnie sterowanymi diodami LED
• AXIS Edge Vault i moduł TPM
• Zdalne zbliżenie i ogniskowanie
• Pamięć masowa typu Edge z dwoma wejściami na karty microSD