W ramach działań wspierających sprzedaż, OEX Cursor współorganizuje obsługę klientów Makro reklamujących towary zakupione w 28 halach sieci, na terenie całej Polski. Spółka odpowiada również za procesowanie reklamacji z dostawcami i koordynację logistyki wysyłek zwróconych produktów.

Współpraca obu spółek rozpoczęła się w 2007 roku i stopniowo się rozwijała. Makro Cash and Carry Polska od początku stawiało sobie za cel wysoki poziom obsługi klienta w swoich centrach handlu. Outsourcing znaczącej części procesu obsługi reklamacji klientów pozwolił na odciążenie własnego personelu pracującego na terenie hal i jednocześnie realizowanie reklamacji osiągając coraz lepsze parametry takie jak czas załatwienia sprawy, proponowanie innych rozwiązań, czy zwiększanie ilości spraw załatwianych od ręki podczas wizyty klienta w hali Makro.

Reklamacje to bardzo ważny obszar obsługi klienta, który buduje zaufanie i opinię klientów. Jesteśmy tutaj zależni od dostawców i polityki każdego z nich, ale chcemy ten proces maksymalnie usprawnić i zapewnić klientom odwiedzającym hale Makro możliwie najlepszy serwis związany z rozpatrywaniem reklamacji. Współpraca z OEX Cursor ułatwia nam utrzymanie odpowiednich standardów tego procesu – powiedział Henryk Kujawski z Makro Cash and Carry Polska.

W znacznej części przypadków klient może po prostu od razu na miejscu wymienić wadliwy towar. Wystarczy dopełnić odpowiednich formalności.

– Natychmiastowa wymiana to coraz częściej stosowana praktyka wśród producentów. Dzięki temu klient załatwia sprawę, natomiast my dalej zajmujemy się odpowiednim procesowaniem, opisaniem sprawy i logistyką wysyłek. W innych przypadkach nasze działania usprawniają proces dzięki obsłudze przygotowania i wysyłania paczek, aktualizacji bazy dostawców i koordynowania terminów realizacji reklamacji – powiedziała Agnieszka Belusiak, Group Account Director OEX CURSOR.