Oszczędzanie podczas zakupów za granicą stało się jeszcze łatwiejsze. Na stronach porównywarki cen idealo.pl konsumenci mogą korzystać teraz także z ofert jednego z największych sklepów internetowych Amazon.de. Użytkownicy mogą porównywać ponad 5,5 miliona ofert Amazon.de z licznych kategorii i tym samym uzyskać łatwiejszy dostęp do setek nieosiągalnych w Polsce produktów.

Kristina Hasenheit, Product Owner Import w idealo internet, tłumaczy wybór niemieckojęzycznej strony Amazona geograficzną bliskością między Polską i Niemcami oraz związanymi z tym niższymi kosztami i czasem dostawy. „Jako niezależna porównywarka cen chcielibyśmy zaoferować naszym użytkownikom możliwie największą różnorodność ofert. Tak ważnego gracza na rynku e-commerce jak Amazon nie mogło tu oczywiście zabraknąć”.

Z badań przeprowadzonych przez Instytut Badania Rynku Nielsen wynika, że 34% Polaków zainteresowanych jest zakupami online za granicą oraz korzystaniem z niższych cen wielu produktów w innych krajach. Amazon nie posiada aktualnie swojej polskiej strony.