Onex Group już po raz trzeci w ciągu ostatnich czterech lat otrzymał tytuł Partnera Roku Microsoft w sektorze MŚP. Firma została wyróżniona za wyniki sprzedażowe produktów w segmencie rozwiązań chmurowych, takich jak Office 365 czy Microsoft Azure, doskonałe referencje od klientów oraz profesjonalizm świadczonych usług.

W konkursie brano pod uwagę także umiejętność pozyskiwania nowych klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, korzystających z usług chmurowych Microsoft w 2018 r. Oceniano także kompetencje firm Partnerskich, m.in. zaangażowanie w rozwój nowych rozwiązań Microsoft, jakość obsługi klienta i dopasowanie oferty do jego potrzeb.

– Z bardzo dużą satysfakcją przyjąłem informację o pozycji lidera w sprzedaży usług Microsoft na rynku MŚP. Po raz kolejny zaangażowanie i pasja do technologii Microsoft całego zespołu Onex Group przełożyły się na świetne relacje z klientami, a to z kolei wpłynęło na wyniki sprzedaży. Na podstawie danych Microsoft oraz naszych własnych, szacujemy, że pozyskujemy prawie 35% wszystkich nowych klientów w Polsce, którzy przenoszą się do chmury Microsoft sprzedawanej w modelu CSP – mówi Jakub Hryciuk, dyrektor zarządzający oraz założyciel Onex Group.

Firma odpowiada na nieustannie rosnące potrzeby sektora MŚP oraz dynamikę rynku IT, na bieżąco rozszerzając katalog usług i produktów. W 2018 r. ofertę powiększono o m.in. Software House, HelpDesk a także wsparcie techniczne.

– Z myślą o klientach z konkretnych branż przygotowaliśmy także szereg usług opartych o Microsoft Azure, takich jak: Księgowość w chmurze czy Bezpieczeństwo w Twojej firmie, pozwalające na kontrolę obiegu dokumentów i pełną ochronę poufnych danych. Prokonsumenckie podejście przynosi oczekiwane efekty w postaci rosnącego zainteresowania nowych klientów naszą ofertą oraz satysfakcji tych, którzy z nami już współpracują. Cieszymy się, że nasze starania znajdują odzwierciedlenie również w zdobywanych nagrodach – dodaje Jakub Hryciuk.

Pierwszy tytuł Partnera Roku Microsoft w segmencie MŚP Onex Group otrzymał w 2015 roku. Od tamtej pory firma dwukrotnie powtórzyła ten sukces – w 2016 i 2018 r., a w 2017 r. zdobyła drugie miejsce, potwierdzając pozycję jednego z liderów sprzedaży rozwiązań chmurowych dla MŚP w Polsce. Onex Group został także uhonorowany przez Microsoft innymi nagrodami, takimi jak Partner Roku 2016, Partner Roku OEM 2017 i 2018 oraz wyróżnieniem przy globalnym tytule Partnera Roku SMB 2017.