Subiekt 123 – system fakturowania online firmy InsERT, teraz także w wersji rosyjsko- i ukraińskojęzycznej. Krajowy lider oprogramowania dla MSP reaguje na zmiany zachodzące w polskim biznesie i strukturze zatrudnienia, dostarczając obcokrajowcom łatwe w obsłudze narzędzia pracy.

Wciąż rośnie liczba osób, które decydują się na przeprowadzkę do Polski w celach zarobkowych i biznesowych. Największą grupę stanowią Ukraińcy – obecnie jest ich w Polsce około 1,2 mln. Ponad 1/4 pracujących w Polsce obywateli Ukrainy rozważa otwarcie w naszym kraju własnego biznesu. Wskazują przede wszystkim na usługi i handel. Rosyjska i ukraińska wersja programu Subiekt 123 powstała z myślą o firmach, które już zatrudniają pracowników ze Wschodu, planują rozszerzyć swoją działalność o nowe rynki, a także o przedsiębiorcach z Ukrainy i Rosji, którzy decydują się na uruchomienie w Polsce swojego biznesu czy oddziału firmy. Obecnie ponad 3 tys. Ukraińców prowadzi w naszym kraju własną działalność, są to m.in. restauracje, sklepy, punkty usługowe, a także innowacyjne start-upy

– Ukraińskojęzyczna wersja Subiekta 123 jest strzałem w dziesiątkę! Od razu zacząłem z niej korzystać – mówi Oleksandr Kryvosheia, prezes zarządu firmy Brat 2 z siedzibą w Krakowie, która zajmuje się produkcją i dystrybucją opakowań z tworzyw sztucznych, zwłaszcza folii z nadrukiem PE, PP, stretch hood i barierowych. – Aplikacja do fakturowania online jest intuicyjna, zrozumiała, prosta i wygodna, a wersja ukraińskojęzyczna bardzo ułatwia nam pracę. Pozwala m.in. unikać błędów spowodowanych nieprawidłowym tłumaczeniem w dostępnych translatorach z wersji polskiej lub angielskiej na mój ojczysty język – dodaje Oleksandr Kryvosheia.

Wersje ukraińska i rosyjska Subiekta 123 są dostępne w ramach podstawowej licencji i nie są dodatkowo płatne. Dokumenty sprzedażowe generowane za pomocą aplikacji wystawiane są w języku polskim. Powstały też dwie wersje językowe strony subiekt123.pl.

Subiekt to najczęściej wybierana marka programu sprzedażowego w Polsce. Subiekt 123 (Subiekt raz dwa trzy) należy do tej samej rodziny. To aplikacja online skrojona na potrzeby firm szukających prostego i intuicyjnego narzędzia do obsługi sprzedaży, bez skomplikowanego zarządzania magazynem. Program umożliwia szybkie wystawianie paragonów lub faktur, w tym faktur cyklicznych, łatwe zarządzanie usługami i towarami, gromadzenie informacji o klientach w jednym miejscu, generowanie plików JPK, a także gwarantuje błyskawiczny dostęp do terminarza należności oraz zobowiązań wobec kontrahentów, urzędu skarbowego i ZUS.