Payleven, rozwiązanie z zakresu płatności mobilnych, pozyskało ważnego partnera biznesowego. Firma rozpoczyna właśnie współpracę z iTaxi, pierwszym w Polsce systemem do zamawiania taksówek, łączącym pasażera z taksówkarzem.

W wyniku kooperacji zyskają zarówno pasażerowie, dla których płatności jeszcze nigdy nie były tak proste i szybkie, a na obniżeniu prowizji i zniesieniu opłat za terminal zyskają kierowcy taksówek, którym w kieszeni zostanie więcej gotówki za przejazd. W najbliższym czasie Payleven wyposaży wszystkich kierowców działających w systemie iTaxi w proste w obsłudze, bezpłatne mobilne terminale.

Mobilna, mniejsza od pudełka do zapałek, nakładka na smartfon (także na tablet) pozwala taksówkarzom w kilka sekund, w dowolnym miejscu, w bezpieczny sposób zamienić ich telefon w terminal i przyjmować płatności kartą. Pasażer natychmiast otrzymuje potwierdzenie transakcji na wskazany przez siebie adres email. Urządzenie Payleven oraz niezbędna aplikacja są bezpłatne, nie obowiązują też żadne opłaty abonamentowe. Kierowca płaci tylko wtedy, gdy faktycznie zarabia. Opłaty za dokonanie transakcji są stałe i wynoszą 2,95 proc. od transakcji + 37 groszy.