Dazumi – firma zajmująca się integracją technologiczną w obszarze e-commerce, operator Stacji z Paczką – inwestuje w spółkę Paymento, specjalizującą się w obsłudze płatności internetowych dla branży e-commerce oraz za pośrednictwem terminali płatniczych POS. Celem współpracy jest wspólne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na rynku e-commerce w zakresie płatności internetowych oraz usług kurierskich. Dazumi uzyska mniejszościowy pakiet akcji w Paymento od dotychczasowych właścicieli, a docelowo – w perspektywie 3-4 lat – spółka może nabyć wszystkie udziały. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Spółka Dazumi zajmuje się integracją technologiczną w obszarze e-commerce oraz dostarczaniem narzędzi wspierających handel internetowy takich, jak „paczka w chmurze” czy systemy informatyczne do zarządzania logistyką. Celem firmy jest osiągnięcie pozycji wiodącego multibrokera usług kurierskich w oparciu o całodobowe punkty nadań i odbioru przesyłek na stacjach paliw ORLEN. Z kolei Paymento działa na zasadach globalnego integratora płatności online dla rynku e-commerce.

Działalność Paymento skupia się na usługach B2C. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie e-commerce: obsługę akceptacji płatności online kartami płatniczymi (Visa, MasterCard, American Express, Diners Club) z wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technicznych, e-transferów, alternatywnych form płatności, takich jak bitcoin, a także stacjonarnych i przenośnych terminali płatniczych POS oraz systemów oceny ryzyka transakcji (autorski system Protcard™).

Pod koniec marca 2015 roku Dazumi i Poczta Polska – z największą siecią placówek nadawczo-odbiorczych w kraju – ogłosiły nawiązanie strategicznej współpracy dotyczącej rozszerzenia sieci odbioru przesyłek operatora narodowego o stacje paliw należące do partnera Stacji z Paczką, spółki PKN ORLEN. Na podstawie zawartej umowy klienci biznesowi Poczty Polskiej – w tym e-sklepy – mogą nadawać przesyłki z możliwością ich odbioru na ponad 900 stacjach paliw ORLEN. Tym samym połączona sieć odbioru paczek operatora narodowego i Stacji z Paczką obejmuje obecnie ponad 5100 punktów (placówki Poczty Polskiej i stacje paliw ORLEN), spośród których niemal 18% stanowią placówki całodobowe.