Aurista LED to oprawa do wbudowania, która łączy w sobie technologię LED i nowatorski układ optyczny. Specjalne odbłyśniki z przewodzącymi światło elementami tworzą pojedyncze gwiazdy świetlne, zapewniając wyjątkowy efekt.

Wykorzystanie technologii LCL (Low-Contrast-Light) opracowanej przez firmę TRILUX sprawia, że oświetlenie w pomieszczeniu jest harmonijne i niezwykle przyjemne dla oka. Zwiększona zostaje bowiem powierzchnia świecąca, dzięki czemu kontrast między światłem a płaszczyznami wokół zostaje zredukowany. Ograniczona luminacja (dla kąta wypromieniowania światła powyżej 65° plasująca się na poziomie 1500 cd/m2) powoduje, że Aurista LED przystosowana jest m.in. do pomieszczeń, gdzie używa się monitorów komputerowych. Estetyczny wygląd i modułowa konstrukcja, sprawiają, że oprawa może być wykorzystywana do tworzenia dowolnych własnych aranżacji i optymalnych pakietów oświetleniowych AuristaDesign®. Należy dodać, że rozwiązanie to sprawdza się nie tylko w biurach.

Technologia odbłyśników Aurista LED umożliwia oszczędność nawet do 55 proc. energii w porównaniu do tradycyjnych opraw rastrowych. TRILUX oferuje trzy warianty – złożone z 5, 6 lub 7 modułów. Ich strumień świetlny wynosi odpowiednio 2800, 3300 lub 3800 lumenów, a pobór mocy 35, 45 i 47 Wat. Są one przystosowane do montażu w sufitach z wyciętymi otworami, bądź systemowych z widocznymi lub ukrytymi profilami nośnymi (o wielkości 600 x 600, 625 x 625, 300 x 1200 lub 312,5 x 1250 mm). Dodatkowym atutem jest możliwość zainstalowania oprawy za pomocą szybkiego złącza Linect, co jest bez wątpienia dużą korzyścią ułatwiającą montaż.