Red Hat, czołowy światowy dostawca rozwiązań open source, poinformował, że firma OVH dołączyła do programu Red Hat Certified Cloud and Service Provider (CCSP). Program ten oferuje klientom i niezależnym producentom oprogramowania (ISV) większe wsparcie ekosystemu partnerskiego podczas budowania projektów IT z wykorzystaniem rozwiązań Red Hat. Jako dostawca Red Hat CCSP, OVH może używać technologii Red Hat w swoich centrach danych i oferować swoim klientom dostęp do bardziej niezawodnych, elastycznych i otwartych rozwiązań na potrzeby projektów infrastrukturalnych, w tym architektury hybrydowej i kontenerowej.

OVH to francuskie przedsiębiorstwo świadczące usługi IT ponad milionowi klientów na całym świecie za pośrednictwem 18 centrów danych zlokalizowanych w Europie i Kanadzie. Działalność komercyjna zapewniła firmie pozycję czołowego dostawcy hostingu w skali europejskiej i światowej.

Przyznany certyfikat oznacza, że rozwiązania Red Hat w połączeniu ze wsparciem technicznym będą dostępne w centrach danych OVH na całym świecie. W związku z certyfikacją OVH planuje skierować ofertę do dużych firm, dla których długofalowe wsparcie i zaangażowanie w oferowane usługi są ważnymi kryteriami podczas wybierania dostawcy. Ponadto umowa umożliwi OVH opracowanie nowych typów usług, w tym rozwiązań opartych na sprzęcie fizycznym, a jednocześnie zapewnieni integrację z technologiami Red Hat, co ma duże znaczenie dla niektórych klientów.

Modele biznesowe dostawców usług chmurowych obejmują już nie tylko publiczne chmury dla wielu dzierżawców, ale również rozbudowę chmur prywatnych, infrastrukturę kontenerów linuksowych oraz rozwiązania typu Platform-as-a-Service (PaaS). Program Red Hat CCSP stworzono po to, aby zaoferować dodatkową elastyczność i pomóc dostawcom lepiej spełniać zapotrzebowanie klientów na chmurowe technologie Red Hat. Wybierając dostawcę z certyfikatem Red Hat CCSP, klienci i partnerzy zyskują większą pewność, że aplikacje te będą działały zgodnie z oczekiwaniami w chmurze publicznej lub u dostawcy usług zarządzanych. Warunkiem jest używanie aplikacji napisanych samodzielnie albo stworzonych przez firmy trzecie i certyfikowanych do współpracy z systemem Red Hat Enterprise Linux lub innymi rozwiązaniami Red Hat.

Tytuł Red Hat Certified Cloud and Service Provider jest przyznawany partnerom Red Hat po procesie weryfikacji. Każdy dostawca musi spełnić wymagania testowe i certyfikacyjne, aby potwierdzić, że dysponuje bezpiecznym, skalowalnym, wspieranym i spójnym środowiskiem do korporacyjnych wdrożeń chmurowych. Globalnie ujednolicony program zapewnia klientom, niezależnym dostawcom oprogramowania i partnerom pewność, że eksperci Red Hat zweryfikowali dane rozwiązanie, co pozwala rozpocząć wdrożenie od solidnego fundamentu.