Firma OXYCOM – dostawca technologii chmurowych oraz nowoczesnych usług VoIP – uruchomiła nową usługę: OXYFax. Stworzono ją z myślą o użytkownikach, którzy wciąż chcą (lub muszą) korzystać z faksu – ale nie chcą używać tradycyjnego, kłopotliwego w obsłudze urządzenia do faksowania. W przypadku OXYFax odbieranie i wysyłanie wiadomości niczym nie różni się od korzystania z e-maila.

OXYFax funkcjonuje identycznie jak przesyłanie i odbieranie plików graficznych (np. zdjęć) w załącznikach poczty elektronicznej. Wystarczy przygotować plik w formacie PDF i wysłać go na adres mailowy prowadzony przez operatora, wpisując w polu temat numer odbiorcy. Odbieranie wiadomości jest jeszcze prostsze – sprowadza się do… sprawdzenia poczty elektronicznej (fax jest dostarczany na podany przez klienta adres e-mail). Dodatkowymi atutami usługi są m.in. możliwość jednoczesnego wysłania faksu do 5 różnych odbiorców, automatyczne powtarzanie wiadomości (w przypadku wykrycia błędów transmisji) oraz profesjonalne wsparcie konsultantów OXYCOM.

Dodajmy, że funkcję zapisywania dokumentów do PDF oferuje np. MS Office, dostępnych jest też wiele darmowych aplikacji umożliwiających zapisanie dowolnego pliku jako PDF. Format ten jest standardem w firmach i zastosowaniach domowych – gwarantuje to identyczny wygląd dokumentu na każdym sprzęcie oraz zgodność z różnymi systemami operacyjnymi i komputerami.

Miesięczny abonament za korzystanie z usługi kształtuje się następująco (podano ceny brutto):

OXYFax (odbieranie i wysyłanie) – 9,84 zł
OXYFax (odbieranie) – 5,90 zł