Najprężniej rozwijającą się usługą świadczoną przez nas dla sektora retail  jest usługa utrzymania czystości w galeriach handlowych, obecnie firma P. Dussmann Sp. z o.o.  obsługuje ok. 70 obiektów handlowych na terenie całego kraju.

W okresie ostatnich kilku lat branża usług utrzymania czystości zawdzięcza swój rozwój między innymi dynamicznie rozwijającemu się w Polsce rynkowi powierzchni handlowych. W dobie obecnej silnej konkurencji w handlu, klienta zdobywa się nie tylko jakością i ceną oferowanych produktów, równie istotne są komfort i warunki, w których dokonuje się zakupów i spędza wolny czas.

W XVII wieku niemiecki aforysta Georg Christoph Lichtenberg pisał  Porządek prowadzi do wszelkich cnót. Lecz co prowadzi do porządku? I chociaż od śmierci tego nadreńskiego myśliciela upłynęło ponad sto lat, postawione przez niego pytanie nadal ma znaczenie uniwersalne i zadają je sobie właściciele i administratorzy nieruchomości. Porządek, nierozerwalnie związany z czystością, higieną i dbałością o detal, przywodzi na myśl wolne od brudu i drobnoustrojów przestrzenie, świeże i pachnące toalety. W trosce o wizerunek obiektu i mając na uwadze satysfakcję klientów oraz efektywność swoich pracowników, osoby zarządzające obiektami coraz częściej korzystają z usług firm sprzątających.

Profesjonalne firmy sprzątające dostarczają specjalistyczne urządzenia, maszyny i środki czystości najwyższej jakości, zapewniają odpowiedni ubiór dla swoich pracowników, wyznaczają do pracy pracowników doświadczonych, przeszkolonych  i zdyscyplinowanych.

Warto zadbać o schludny wygląd firmowych przestrzeni.

Firma  Dussmann  jest przedsiębiorstwem międzynarodowym posiadającym 50– letnie doświadczenie w zakresie świadczenia usług utrzymania czystości, ochrony, obsługi technicznej obiektów, żywienia zbiorowego, cateringu. Grupa Dussmann istnieje od 1963 roku i zatrudnia obecnie ok. 60 tysięcy pracowników w 21 krajach świata. Od 1993 roku dostarczamy usługi naszym klientom w Polsce.