Sieć Paczkomatów InPost jest już rozbudowana do 7000 maszyn. Paczkomat nr 7000 stanął w Poznaniu. Rozwój sieci maszyn to odpowiedź InPost na dynamicznie wzrastającą liczbę obsługiwanych wolumenów paczek. Funkcjonalności Paczkomatów są stale rozwijane ¬– w marcu br. wystartowała nowa usługa „Paczka w Weekend” umożliwiająca nadanie i odbiór paczek z maszyn także w sobotę i niedzielę, na zasadzie podobnej jak w każdy dzień tygodnia. Ponadto od połowy maja kilka przesyłek do jednego odbiorcy umieszczanych jest w jednej skrytce maszyny, tzw. Multiskrytce. Możliwość otwierania maszyn bezdotykowo, z poziomu bezpłatnej aplikacji InPost na smartfony, cieszy się ogromną popularnością – ma już ponad 4 miliony aktywnych użytkowników.

„Kolejny Paczkomat o okrągłej liczbie to dla nas małe InPostowe święto. Maszyna ta stanęła w jednym z największych miast w Polsce w Poznaniu, przy ul. Doliny 11. Rozbudowa sieci Paczkomatów odbywa się w niemal ekspresowym tempie – tylko w tym roku postawiliśmy już blisko 700 nowych maszyn. Wolumeny obsługiwanych przez nas przesyłek rosną skokowo, a olbrzymie zapotrzebowanie na usługi bezkontaktowe tylko zwiększa liczbę naszych klientów i potrzebę rozbudowy sieci o nowe lokalizacje” – powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost.

Brzoska zaznacza, że choć Paczkomat nr 7000 trafił do Poznania, to w tym roku na blisko 700 postawionych nowych maszyn, większość trafiła do niewielkich miejscowości, a nawet wsi. Tylko w tym tygodniu nowe Paczkomaty mają trafić m.in. Brzeszcza, Goszczy, Sulmierzyc, Zbójnej, Kodenia, Nowej Kornicy, Sulbiny, Puchaczowa, Łęczycy, Słupna, Malcanowa, Lipna, Gniewina, Kowalowa i Hrubieszowa. „Bez względu na wielkość miejscowości, chcemy być tam, gdzie są nasi klienci. Popularność Paczkomatów zarówno w dużych miastach, jak i w tych całkiem małych nie zaskakuje. Aż 80% kupujących w Internecie deklaruje, że najczęściej odbierają paczki w Paczkomatach . Wynik ten oznacza, że maszyny InPost są najczęściej wybieraną formą odbioru przesyłek z e-sklepów przez Polaków. Ogromnie dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzacie” – podkreśla Brzoska.