Wzorem Słowacji, Grupa Integer.pl wdraża Paczkomaty na terenie Czech w modelu na wyłączność. Strategicznym partnerem biznesowym spółki jest IN TIME – wiodący gracz rynku kurierskiego w sektorze B2B. Implementacja sprawdzonej już formuły rozwoju sieci Paczkomatów InPost zagwarantuje Grupie Integer.pl nie tylko stałe przychody z dzierżawy skrytek, ale również dzięki minimalnym, gwarantowanym progom zapełnienia urządzeń  w pełni zabezpiecza koszty utrzymania sieci już od momentu wdrożenia usługi na danym rynku.

Czeska ofensywa Grupy Integer.pl zakłada docelowo rozlokowanie minimum 150 Paczkomatów InPost, z czego już około 100 maszyn zostanie wdrożonych do końca 2013 roku. Dotychczas polski operator uruchomił na terenie Czech 70 automatów do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek, a 21 z nich jest zlokalizowanych w sklepach sieci Kaufland – z którymi Grupa Integer.pl podpisała wieloletnie umowy o współpracy.

Klienci czeskich sklepów internetowych będą mogli korzystać z opcji odbioru przesyłek z Paczkomatów InPost jeszcze w I półroczu 2013.