Według badań Kantar Polska Paczkomaty InPost są najczęściej wybieraną formą odbioru przesyłek z e-sklepów – aż 80% badanych wybiera tę formę dostawy. Popularność odbioru paczek w maszynach InPost jest większa od standardowej dostawy kurierem do pracy czy domu.

Paczkomaty są także drugą najczęściej wybieraną formą wysyłania towarów, zaraz po Poczcie Polskiej. Popularność tradycyjnej formy wysyłki jest większa jedynie o 2% – niemal tyle samo osób (51%) decyduje się na wysyłkę za pomocą maszyn InPost. Aż 79% badanych korzystało w ostatnich 3 miesiącach z Paczkomatów odbierając przesyłki (+3 p.p. rok do roku), a niemal 1/3 respondentów także nadawała przesyłki w maszynach (+11 p.p.). Zwiększyła się także liczba wysyłających przez Paczkomaty (+4 p.p.), a także osób, które zarówno wysyłały jak i odbierały przesyłki (+7 p.p.).

Nastąpił wzrost zadowolenia we wszystkich szczegółowo badanych obszarach korzystania z Paczkomatów InPost. Największe wzrosty widać w satysfakcji z czasu na odbiór przesyłki (+20 p.p.), cenie usługi zamówienia przesyłki (+10 p.p.) oraz terminu i szybkość dostarczenia przesyłki (+9 p.p.). Na pozytywne wyniki badania zadowolenia z pewnością wpłynęły wprowadzone przez InPost rozwiązania – aplikacja pozwalająca na zdalne otwieranie skrytek w Paczkomatach, obniżka kosztów nadania przesyłek dla klientów detalicznych oraz usługa „Paczka w Weekend”, która umożliwia dostawy do Paczkomatów także w soboty i niedziele.