Prologis, właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj o podpisaniu przez firmę LPR (La Palette Rogue), oddział Euro Pool System, największego usługodawcy w dziedzinie logistyki na europejskim rynku opakowań zwrotnych i wielokrotnego użytku, dwóch nowych umów najmu o całkowitej powierzchni 7 600 metrów kwadratowych w parkach Prologis w Błoniu i Poznaniu.

„Powierzchnia wynajęta przez La Palette Rouge będzie pełnić rolę centrum dystrybucyjnego na Polskę oraz Europę Zachodnią. Firma dopiero zaczyna działalność w naszym kraju, dlatego bardzo cieszymy się, że Prologis spełnił oczekiwania La Palette Rouge i tym samym umożliwił jeszcze sprawniejszą obsługę jej kontrahentów” – komentuje transakcję Paulina Dziubińska, Starszy Konsultant Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych Jones Lang LaSalle w Polsce.

Euro Pool System wynajmuje 41 400 metrów kwadratowych w czterech parkach Prologis w Czechach, Niemczech, Hiszpanii i na Węgrzech. Firma jest klientem Prologis w Europie od 2011 roku.