Panasonic, producent wytrzymałych komputerów przenośnych, ogłosił rozszerzenie współpracy z SOTI, dostawcą rozwiązań do zarządzania urządzeniami mobilnymi i IoT. Celem porozumienia jest zwiększenie bezpieczeństwa wytrzymałych urządzeń Panasonic i ograniczenie przestojów w pracy.

Wzmocnione tablety Toughpad i notebooki Toughbook należą do najmniej awaryjnych urządzeń przenośnych na rynku. Dążąc do tego, aby jeszcze bardziej obniżyć całkowity koszt ich posiadania (TCO) Panasonic rozwija współpracę z firmą SOTI. Dzięki niej zarządzanie mobilnością w firmie ma być sprawniejsze, a przestoje w pracy wyeliminowane.

W ramach współpracy Panasonic ogłosił między innymi certyfikację SOTI dla urządzeń podręcznych Toughpad FZ-N1. Jest to model zaprojektowany dla pracowników poczty, firm kurierskich, magazynów, handlowców i służb ratunkowych. Dzięki specjalnie wyprofilowanemu czytnikowi kodów kreskowych jest ergonomiczny, nie nadwyręża nadgarstków pracowników i zwiększa wydajność pracy. Dodatkowo oferuje funkcje połączeń głosowych i transmisji danych.

Model FZ-N1 został zintegrowany z aplikacją do zarządzania urządzeniami mobilnymi SOTI MobiControl Stage. Dzięki temu administratorzy IT mogą zdefiniować wszystkie parametry urządzenia, w tym dostępne aplikacje, domyślną sieć komunikacyjną i ustawienie bezpieczeństwa. Co więcej, MobiControl Stage generuje kod kreskowy do użycia podczas konfigurowania wszystkich następnych urządzeń. Gdy tylko w firmie pojawia się nowy lub zastępczy tablet czy notebook, wystarczy go włączyć, otworzyć zainstalowany na nim program MobiControl Stage i zeskanować kod kreskowy. W ciągu kilku sekund MobiControl Stage automatycznie odtworzy na urządzeniu zastępczym odpowiednią konfigurację.

Ta funkcjonalność jest szczególnie przydatna podczas wdrażania nowego sprzętu IT w firmie, a także w trakcie naprawy lub wymiany uszkodzonych modeli. Przykładowo producent lub dystrybutor może przechowywać kopię kodu kreskowego, by w razie konieczności wstępnie skonfigurowane urządzenia móc wysłać bezpośrednio do pracowników terenowych danej firmy. To oznacza maksymalne ograniczenie przestojów w pracy.

Oprócz certyfikatu, Panasonic otrzymał podczas ostatniej konferencja SOTI w Niagara Falls w Kanadzie nagrodę – Partnera OEM Roku. Jest to wyróżnienie przyznawane za wprowadzanie innowacji na rynku profesjonalnych rozwiązań mobilnych, a także uznanie za dobre wyniki biznesowe zarówno w obszarze przychodów, jak i wdrożeń. Obecnie SOTI ma 150 partnerów OEM.