Podczas Międzynarodowych Targów Technologii w Handlu EuroCIS 2015 Panasonic przedstawił najnowsze rozwiązania mobilne, które mogą zostać wykorzystane m.in. w handlu wielokanałowym. Wśród zaprezentowanych urządzeń znalazły się stacja dokująca dla 10-calowego Toughpada FZ-G1, terminal modułowy POS JS-970, a także nowy wzmocniony tablet Toughpad FZ-R1. Wszystkie rozwiązania zostały skonstruowane tak, by sprostać wymaganiom współczesnych detalistów, właścicieli supermarketów oraz restauracji typu fast food czy branży turystycznej.

Wśród nowości znalazła się specjalistyczna stacja dokująca Countertop POS dla wzmocnionego tabletu Toughpad FZ-G1. Stacja może być zintegrowana z wykorzystywanym przez sprzedawcę systemem POS, a także kolorystycznie dopasowana do jego potrzeb i opatrzona w logo. Co więcej, jest wyposażona we wszystkie funkcje niezbędne do skutecznej integracji z urządzeniami mobilnymi. Obejmuje dwa porty USB i szeregowe do połączenia z systemami POS i urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak automaty wydawcze czy drukarki paragonów Stacja posiada również złącza LAN, VGA i HDMI, dwa porty USB 3.0, dwa USB 2.0 oraz funkcję blokady.

W pełni wzmocniony Toughpad FZ-G1 jest idealny do wykorzystania w handlu detalicznym, gdzie większy ekran umożliwi prezentację reklam bądź informacji dla klientów, a także w branży logistyki czy magazynach, gdzie sprawdzi się jego wzmocniona konstrukcja.

Kolejną nowością jest terminal modułowy JS-970 Core i5. Urządzenie jest „starszym bratem” modelu JS-970 All-In-One, który został zaprezentowany w listopadzie ubiegłego roku. Nowa wersja została wyposażona w mocniejszy procesor Intel® Core i5-4590T vPro (z pamięcią 6 MB, o częstotliwości od 2,0 GHz do 3,0 GHz przy użyciu technologii Intel Turbo Boost). Urządzenie jest kompatybilne z różnymi wersjami systemu Windows, jak również z istniejącymi rozwiązaniami Panasonic POS – okablowaniem i urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak automaty wydawcze czy kasy fiskalne.

Panasonic JS-970 jest wyposażony w dotykowy 15-calowy ekran rezystancyjny o rozdzielczości XGA (1024×768). Opcjonalnie można go zastąpić 17-calowym wyświetlaczem rezystancyjnym o rozdzielczości SXGA (1280×1024) lub 15-calowym ekranem pojemnościowym. Ekran można nachylać, jak również uzupełnić o kolejny wyświetlacz, służący do prezentacji reklam i innych materiałów promocyjnych dla klientów. W standardowym wyposażeniu terminalu Panasonic JS-970 uwzględniono interfejsy COM oraz USB, dające możliwość podłączenia urządzeń peryferyjnych w zależności od potrzeb użytkownika.

Z kolei rozwiązania opcjonalne dla terminalu JS-970 zawierają czytnik kart magnetycznych (ścieżka 1,2,3 ISO), zabezpieczony czytnik kart magnetycznych zgodny z szyfrowaniem T-DES oraz AES, optyczny skaner linii papilarnych, a także kombinację zabezpieczonej karty magnetycznej i czytnika linii papilarnych. Dodatkowo możliwe jest skorzystanie z układu I-Button i Dallas Key, który pozwala na łatwe logowanie i identyfikację osób obsługujących terminal oraz ze specjalnej baterii umożliwiającej bezpieczne wyłączenie urządzenia w przypadku nagłych problemów z zasilaniem.

Panasonic zaprezentował również pierwszy tablet w wersji All In One, który dzięki zintegrowanej technologii płatności z powodzeniem może spełniać funkcję terminalu sprzedaży (POS). 7-calowy model Toughpad FZ-R1 działa w oparciu o system operacyjny Windows 8.1. Został wyposażony we wbudowany czytnik kart EMV, klawiaturę służącą do wprowadzenia numeru PIN (tzw. PIN-pad), czytnik kart chipowych oraz magnetycznych, a także technologię NFC do obsługi płatności zbliżeniowych. Oprócz tego urządzenie posiada zintegrowany czytnik kodów kreskowych, służący do dokonywania inwentaryzacji w sklepach czy zadań logistycznychlub kamerę do robienia dokumentacji zdjęciowej w czasie rzeczywistym, wykorzystywanej w zaawansowanych technikach sprzedaży.

Toughpad FZ-R1 wyposażono w ekran dotykowy, czytelny w świetle dziennym. Może być obsługiwany nie tylko dotykowo, ale także za pomocą rysika, a nawet przez osoby pracujące w rękawicach. Tablet zaprojektowano przede wszystkim dla sektora sprzedaży detalicznej. Idealnie sprawdzi się także wśród pracowników cateringu lub detalistów z branży logistycznej. Dzięki łączności z sieciami 3G i 4G, Toughpad FZ-R1 sprosta oczekiwaniom użytkowników w każdej lokalizacji. Jednocześnie urządzenie można umieścić w stacji dokującej, integrując je bezpośrednio z systemem POS.