StayLinked Corporation dołączyła do grona dostawców oprogramowania ISV Panasonic. Firma specjalizująca się w emulacji bezprzewodowych terminali będzie współpracować z Panasonic nad rozwiązaniami dla branży produkcyjnej, logistycznej i handlu detalicznego.

Celem współpracy Panasonic i StayLinked jest połączenie ergonomicznych i wytrzymałych urządzeń z serii Toughbook i Toughpad z nowoczesnymi aplikacjami do emulacji terminali, zoptymalizowanymi pod kątem ekranów dotykowych.

Oprogramowanie SmartTE firmy StayLinked pozwala na przekształcenie tradycyjnych komunikatów tekstowych („zielonych ekranów”) aplikacji terminalowych w łatwe w obsłudze, oparte na grafice ekrany dotykowe. To efektywny kosztowo sposób na wdrożenie w firmie urządzeń dotykowych i korzystanie z ich zalet bez konieczności wprowadzania zmian w podstawowych systemach firmy. Dzięki SmartTE klienci mają zapewnioną modernizację aplikacji, bez ponoszenia ryzyka, z którym wiązałoby się wdrożenie całkowicie nowych programów. Rozwiązanie StayLinked zapewnia szybką, niezawodną i bezpieczną emulację terminala przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności i użyteczności urządzenia. Dodatkowo staje się ono bardziej intuicyjne w obsłudze i przyjazne dla użytkownika.

Za sprawą SmartTE aplikacje główne i serwery są lepiej zabezpieczone dzięki wykorzystaniu bardziej nowoczesnych urządzeń mobilnych. Ponadto istniejące aplikacje można niemal natychmiast uruchomić na nowym systemie operacyjnym, co eliminuje potrzebę opracowywania zupełnie nowych rozwiązań. Firma unika zatem długiego procesu wdrażania programów, oszczędzając pieniądze i czas.

– Oprogramowanie StayLinked gwarantuje pracownikom mobilnym stały dostęp do krytycznych danych nawet w czasie wdrażania zmian softwarowych. Oprogramowanie do emulacji terminali pomaga przekształcić tradycyjne „zielone ekrany” w nowej generacji wyświetlacze graficzne, zapewniając efektywną pracę z urządzeniami mobilnym – mówi Sylvaine Smith, Business Development Manager w Panasonic Computer Product Solutions. – StayLinked to dokładnie taki partner, jakich potrzebujemy w ramach programu ISV. Jednocześnie nadal wyszukujemy i pozyskujemy kolejne firmy do współpracy – sprzedawców oprogramowania i dostawców aplikacji, którzy pomogą nam rozwijać nasze wytrzymałe urządzenia komputerowe – dodaje Sylvaine Smith.

– Panasonic jest zdecydowanym liderem na rynku wytrzymałych notebooków i tabletów, a ambicje firmy, by podbić rynek urządzeń handheld bardzo nasz cieszą i tym bardziej uzasadniają naszą współpracę. Dzięki SmartTE możemy pomóc firmom korzystającym z emulacji terminali wykorzystać najnowocześniejsze urządzenia z ekranem dotykowym, takie jak te z Panasonic, bez żadnych zmian w podstawowych aplikacjach firmy – wyjaśniał Padraig Regan, General Manager w StayLinked Europe.