Panasonic wprowadził linię interfejsów do połączenia urządzeń Aquarea, Etherea, PACi, ECOi i ECOg z systemami zarządzania budynkiem (BMS). Dzięki nim sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją i innymi funkcjami budynku może się odbywać z jednego miejsca. Rozwiązanie przeznaczone jest zarówno do zastosowania w domach jednorodzinnych, jak i dużych obiektach komercyjnych.

Nowe interfejsy są kompatybilne z najbardziej rozpowszechnionymi systemami zarządzania budynkiem: KNX, enocean alliance, ModBus, LonWorks i BACnet. Pozwalają one na integrację różnych funkcji budynku, np. ogrzewania, wentylacji czy oświetlenia oraz zarządzanie nimi z jednego punktu dostępu, dzięki czemu użytkownicy nie muszą poznawać obsługi kolejnego systemu sterowania. Z ich pomocą możliwe jest nie tylko kontrolowanie jednostek, np. ich włączanie, wyłączanie lub regulacja temperatury czy nawiewu, ale również zdalne monitorowanie działania całej instalacji. W efekcie użytkownik uzyskuje informacje o usterkach, co pozwala na ich szybkie zlokalizowanie i usunięcie.

– Integracja z systemami zarządzania funkcjami budynków to jeden z najpopularniejszych trendów w branży klimatyzacyjnej. Tego rodzaju rozwiązania zapewniają użytkownikom łatwiejszą i pełniejszą kontrolę nad ustawieniami temperatury i jakości powietrza, dlatego Panasonic zdecydował się wprowadzić je dla wszystkich modeli z linii Aquarea, Etherea, PACi, ECOi i ECOg. Jesteśmy przekonani, że ta funkcjonalność to dodatkowa wartość dla naszych klientów – mówi Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.