Na polskim rynku dostępny jest już Panasonic TH-65PB1, łączący w sobie cechy monitora plazmowego oraz dotykowej tablicy interaktywnej, która umożliwia bieżące modyfikowanie prezentowanych obrazów lub treści. Panel o przekątnej 65 cali zapewnia bezprzewodową łączność z innymi urządzeniami, obraz o wysokim kontraście i w rozdzielczości Full HD oraz pozwala czterem osobom na jednoczesną pracę przy ekranie. Pierwszy interaktywny monitor plazmowy Panasonic został zaprojektowany m.in. z myślą o zastosowaniu podczas prezentacji biznesowych.

Nowe urządzenie o przekątnej 65 cali charakteryzuje się wysokim kontrastem, wynoszącym 5.000.000:1. Dzięki temu można uzyskać wyraźny, ostry obraz z wiernie odwzorowanymi kolorami nawet w przypadku ruchomego, dynamicznie zmieniającego się obrazu. Monitor TH-65PB1 wyposażony jest w funkcję Full HD 3D Ready i pozwala na oglądanie trójwymiarowego obrazu przy pomocy opcjonalnego transmitera i okularów. Monitor może pracować zarówno w trybie horyzontalnym jak i wertykalnym, co jest bardzo wygodne podczas prezentacji informacji tekstowych, zaś żywotność panelu wynosi 100 000 godzin.

Funkcja interaktywna urządzenia oparta jest na elektronicznych piórach, które pozwalają na nanoszenie notatek na obraz, rysowanie na ekranie oraz sterowanie aplikacją Elite Panaboard Software, wykorzystywaną również w tablicach interaktywnych. Co więcej, za ich pomocą na ekranie monitora mogą pisać nawet cztery osoby jednocześnie. Urządzenie wyposażono także w Slot 2.0 umożliwiający zamontowanie karty rozszerzeń oraz wbudowany port USB pozwalający na współpracę z modułem bezprzewodowym, dzięki czemu na monitorze mogą być wyświetlane obrazy nawet
z 16 komputerów.

Interaktywny monitor plazmowy TH-65PB1 jest dostępny w sprzedaży u Autoryzowanych Partnerów Panasonic.  Rekomendowana cena urządzenia wynosi 19 500 zł.