Panasonic wprowadził na rynek dwa modele kamer dozorowych typu bullet WV-SPW532L i WV-SPW312L.

Dyskretne kamery WV-SPW532L i WV-SPW312L zostały wyposażone w szereg funkcji dostępnych wcześniej w kamerach Panasonic z serii trzeciej i piątej, jednak wyróżnia je zdecydowanie niższa cena. Oferują między innymi technologię zmiennej jakości obrazu VIQS (ang. Variable Image Quality in Specified Area), dzięki której użytkownik może wskazać osiem obszarów obrazu, które mają być strumieniowane w wyższej jakości. Oznacza to zmniejszenie rozmiaru pliku, a co za tym idzie obniżenie przepływności transmisji danych. Dzięki temu zmniejsza się koszty transmisji strumieniowej, jak również oszczędza niezwykle cenne miejsce na dysku twardym.
Kolejną funkcją, zapewniającą wysoką jakość i jednocześnie mniejszy rozmiar pliku jest kompresja H.264.

Oprócz tego technologia inteligentnego kodowania generuje dodatkowe oszczędności poprzez zmniejszenie przepustowości nawet o 70 procent. Oba modele – WV-SPW532L i WV-SPW312L mogą być przy tym w pełni zintegrowane z rejestratorem NDR WJ-NV200.

Model Panasonic WV-SPW532L oferuje obraz w jakości full HD 1080p o częstotliwości odświeżania maks. 30 kl./s, z kolei kamera WV-SPW312L generuje obrazy o rozdzielczości HD 720p z tą samą częstotliwością 30 kl./s. Efektywne prowadzenie monitoringu zapewniają także wbudowane diody IR-LED, które w inteligentny sposób adaptują się do warunków oświetlenia, gwarantując ostry i wyraźny obraz nawet w ciemności.
Dzięki obudowie o stopniu ochrony IP66 urządzenia są odporne na wodę i kurz, i z powodzeniem mogą być stosowane na zewnątrz. Mogą być zainstalowane bezpośrednio na ścianie, bez konieczności użycia wsporników, co oznacza szybki i łatwy montaż.

Najnowsze kamery Panasonic są dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w cenie 1815 zł netto (WV-SPW532L) i 1645 zł netto (WV-SPW312L).