Panasonic zapowiedział wprowadzenie na rynek nowej serii monitorów premium obsługujących technologię LinkRay. Modele oznaczone symbolem SF2H będą dostępne w rozmiarach 70 i 80 cali. Zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w miejscach publicznych, podczas eventów oraz do komunikacji wielokanałowej.

Monitory z linii SF2H wyróżnia wąska ramka, która maksymalizuje obszar wyświetlania obrazu, a także wysoka jasność na poziomie 700 cd/m2 zapewniającą dobrą widoczność nawet w jasnych pomieszczeniach.

Seria SF2H obejmuje wyświetlacze Full HD LCD w dwóch rozmiarach: 70 i 80 cali. Oferują one wysoką jakość obrazu, kontrast 5 000:1 i prostą konfigurację ustawień. Urządzenia gwarantują przy tym wydajne i niezawodne działanie w trybie całodobowym. Dzięki funkcji awaryjnego przełączania sygnału wyświetlanie obrazu jest możliwe nawet w przypadku przerwania sygnału. Monitor przełącza się wówczas na sygnał awaryjny, a po ustaniu usterki błyskawicznie wraca do sygnału głównego.

Oba modele posiadają wbudowaną funkcję transmisji danych LinkRay, która pozwala na przesyłanie różnego rodzaju treści, informacyjnych bądź marketingowych, na smartfony za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Światło emitowane z ekranów umożliwia szybką i prostą transmisję danych z wyświetlacza do urządzenia mobilnego, pozwalając na przekazanie ogromnej ilości informacji w ojczystym języku użytkownika.

– Poza funkcją LinkRay, kluczową zaletą nowych modeli jest wbudowany odtwarzacz multimedialny USB, który zapewnia łatwą obsługę i w połączeniu z systemem zarządzania treścią pozwala planować kolejność i czas wyświetlania materiałów – wyjaśnia Maciej Morawski, Sales & Marketing Manager w Panasonic.

– Z kolei funkcja klonowania skraca czas montażu urządzeń, dając możliwość zapisania ustawień jednego ekranu i powielenia ich na pozostałych wyświetlaczach za pomocą USB lub sieci LAN. Instalację ułatwia także technologia Digital Link pozwalająca na przesyłanie obrazu wideo, dźwięku i sygnałów kontrolnych na odległość sięgającą 150 m za pomocą jednego kabla – dodaje Maciej Morawski.

Dodatkowym atutem nowej serii SF2H jest zgodność wyświetlaczy z oprogramowaniem Early Warning, które po zainstalowaniu na komputerze PC monitoruje stan wyświetlaczy, raportuje awarie sprzętu oraz wysyła wczesne ostrzeżenia o przewidywanych nieprawidłowościach. Oprogramowanie minimalizuje w ten sposób ryzyko przestojów i czas potrzebny na serwisowanie urządzeń.