Panasonic przedstawił swoje najnowsze technologie projekcyjne, monitory profesjonalne oraz rozwiązania do produkcji wideo. Zaprezentowane zostały między innymi pierwszy w branży obiektyw z zerowym offsetem i motorycznym zoomem optycznym, projektory laserowe, nowe monitory 4K z serii CQ1, a także rozwiązania do produkcji wideo.

W obszarze rozwiązań projekcyjnych firma przedstawiła nowe obiektywy z zerowym offsetem dla projektorów Panasonic 1-Chip i 3-Chip DLP, w tym pierwszy na świecie obiektyw o ultrakrótkiej ogniskowej (UST) wyposażony w motoryczny zoom optyczny, ET-DLE020. Model cechuje współczynnik rzutu 0,28-0,30:1 (WUXGA) i przesunięcie obiektywu od +50% do -16% (V) i +23% do -10% (H), co daje bardzo dużą swobodę regulacji ekranu. Dzięki temu zapewnia większą elastyczność instalacji projektorów, szczególnie podczas wydarzeń na żywo i w ograniczonych przestrzeniach.

Projektory i monitory
Wśród projektorów nowością jest model 1-Chip DLP PT-RQ100. Oferuje jasność 10 000 lumenów i zaawansowane technologie przetwarzania kolorów, m.in. funkcję Pixel Shifting, która przesuwa piksele w obrazie po przekątnej, aby zapewnić rozdzielczość Ultra High Definition (3840 x 2400). Urządzenie jest także wyposażone w Color Harmonizer, który odpowiada za doskonałą reprodukcję kolorów dokładniejszą niż w przypadku innych modeli 1-Chip DLP. Ponadto w projektorze zastosowano ulepszony, innowacyjny system chłodzenia Panasonic, który wraz z hermetycznie zamkniętym blokiem optycznym i konstrukcją bez filtra zapewnia do 20 000 godzin bezobsługowej pracy.
Panasonic przedstawił także nową serię projektorów laserowych LCD, PT-MZ16K, która na rynku pojawi się w listopadzie 2019 r. Seria składa się z trzech modeli, które zostały zaprojektowane z myślą o prostej konfiguracji, bezobsługowej pracy i niezawodności. Urządzenia wyróżnia cicha praca (38dB w trybie normalnym) i lekka konstrukcja (22 kg), dzięki czemu będą idealnym rozwiązaniem do sal wykładowych i konferencyjnych.

W obszarze profesjonalnych monitorów zaprezentowano nową serię CQ1. Obejmuje ona sześć modeli o jasności 400cd/m2, rozdzielczości 4K (3840×2160), z możliwością obsługi sygnałów 4K/60p. Dwa większe modele o przekątnych 86 i 75 cali są wyposażone w technologię IPS (TH-86CQ1/ TH-75CQ1), z kolei mniejsze (43, 50, 55 i 65 cali) wyposażone są w technologię Vertical Alignment (TH-65CQ1/ TH-55CQ1/ TH-50CQ1/TH-43CQ1). Linia CQ1 została zaprojektowana do nieprzerwanej, 16-godzinnej pracy i wyposażona w interfejs HDMI CEC. Monitory z tej serii sprawdzą się w salach konferencyjnych i klasach szkolnych.

– Integration Tech Days to dla nas wyjątkowa okazja, aby spotkać się z polskimi klientami i partnerami. Prezentujemy bardzo szeroką ofertę rozwiązań dla różnych sektorów – rozrywki, edukacji czy handlu. Niezależnie od tego, czy chodzi o podstawowy projektor do sali konferencyjnej czy mapping całego budynku, nasze rozwiązania technologiczne spełnią potrzeby każdego klienta i umożliwią realizację najbardziej kreatywnych pomysłów – mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic.