Panasonic Computer Products Solutions ogłosił rozpoczęcie współpracy z Brother International Europe, dostawcą urządzeń drukujących dla pracowników mobilnych. Dzięki kooperacji obu firm Panasonic będzie mógł zaoferować klientom biznesowym sprawdzone i w pełni zintegrowane rozwiązania umożliwiające drukowanie z wykorzystaniem laptopów i tabletów z linii Toughbook i Toughpad.

Panasonic Computer Products Solutions to jednostka należąca do Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU), specjalizująca się w produkcji wzmocnionych laptopów i tabletów Toughbook i Toughpad. Modele te są używane wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność urządzeń mobilnych. Z kolei Brother International Europe Ltd., spółka zależna od Brother Industries Limited, jest dostawcą profesjonalnego sprzętu do druku.

Obie firmy podpisały umowę, zgodnie z którą Brother International Europe będzie dostarczał Panasonic swoje najpopularniejsze produkty z serii PJ600. Są to całostronicowe mobilne drukarki termiczne stworzone z myślą o służbach ratunkowych, które mogą być wykorzystywane w pojazdach. Oprócz tego umowa obejmuje wytrzymałe drukarki mobilne z serii RJ, urządzenia z serii MW drukujące arkusze A6/A7, jak również linię TD2000, czyli drukarki paragonów i etykiet przeznaczonych dla branży handlowej. Wszystkie urządzenia będę testowane i dostosowywane do współpracy z tabletami oraz laptopami Panasonic. Rozwiązania mobilne Brother będą dostępne w ramach oferty Panasonic ProServices – jednostki, która projektuje i dostarcza klientom biznesowym kompletne, dopasowane do ich potrzeb usługi, również te zintegrowane z produktami innych firm.