Panasonic Heating & Cooling Solutions rozszerzył swoją ofertę o jednostkę kasetonową mini PACi PY3 60×60 z wbudowaną funkcją nanoe™ X. To idealne rozwiązanie dla przestrzeni takich jak restauracje, sklepy i niewielkie biura. Nowa jednostka wewnętrzna jest dostępna w pięciu wariantach wydajnościowych (od 2,0 do 6,0 kW).

Innowacyjna technologia Panasonic z wbudowanym nanoe™ X w standardzie zapewnia ochronę 24 godziny na dobę. Bezobsługowo wytwarza 9,6 biliona rodników hydroksylowych (znanych również jako rodniki OH) na sekundę. Rodniki OH występują w dużej ilości w przyrodzie. Mają zdolność hamowania rozwoju szeregu zanieczyszczeń, wirusów i bakterii – czyszczą i neutralizują zapachy zarówno w przypadku powierzchni twardych jak i tapicerowanych, co poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach i sprawia, że przyjemniej się w nich przebywa.

Ekstremalnie zaawansowane mini kasetonowe urządzenie umożliwia wydajną pracę z wykorzystaniem czynnika chłodniczego R32. Lekkie i kompaktowe jednostki wewnętrzne z płaskim panelem zostały na nowo zaprojektowane, dzięki czemu mają bardziej subtelny profil i można je bezproblemowo zaadaptować do dowolnego schematu aranżacji wnętrz. Sprzęt idealnie nadaje się do montażu w przestrzeniach sufitowych o głębokości zaledwie 250 mm. W modelu PY3 aby zredukować poziom hałasu ulepszono również pompkę skroplin zasilaną prądem stałym oraz wyłącznik pływakowy.

Ponadto jednostki oferują wysoki poziom komfortu dzięki precyzyjnej kontroli kierownic, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb. Kierownice sterowane 4 niezależnymi silnikami pozwalają na idealną dystrybucję powietrza bez ryzyka bezpośredniego nawiewu, redukując występowanie uczucia zimnych przeciągów. Stylowe mini kasety oferują szeroki zakres możliwości sterowania, w tym poprzez CONEX, Panasonic AC Smart Cloud i AC Service Cloud oraz inteligentny czujnik Econavi. Ich kompatybilność z systemem Panasonic Free Multi umożliwia podłączenie do 5 jednostek z jednym agregatem zewnętrznym.