Firma Panasonic wprowadziła na rynek dwie nowe serie kamer 360 stopni o rozdzielczości 9 i 5 MP. Urządzenia zapewniają wysoką czułość i ostrość rejestrowanego obrazu, pozwalając na pozyskiwanie materiału dowodowego w najbardziej wymagających warunkach.

Nowe kamery są kompatybilne z platformą Panasonic i-PRO Extreme, korzystają z najnowocześniejszej kompresji H.265 i technologii Smart Coding. Dzięki temu ograniczają obciążenie sieci, oferując najwyższą jakość obrazu w plikach o znacznie mniejszym rozmiarze. Są idealne dla placówek handlowych, banków, wykorzystania w monitoringu miejskim i branży logistycznej. Jednocześnie w ramach nowej serii Panasonic opracował model do montażu w pojazdach, przeznaczony do zastosowania np. w pociągach i autobusach.

Kamery zarówno z serii 5 MP, jak i 9 MP monitorują otoczenie w zakresie 360 stopni. Pozwalają rejestrować wyraźne obrazy z minimalnymi zniekształceniami.

Seria 9 MP obejmuje modele do zastosowania wewnątrz (WV-X4171) i na zewnątrz (WV-X4571L). Podobnie kamery 5 MP – mogą być wykorzystane w pomieszczeniach (WV-S4150) i poza nimi (WV-S4550L). Wszystkie urządzenia zostały wyposażone w zaawansowane inteligentne funkcje, takie jak mapa ciepła, liczenie ludzi i usuwanie ruchomych obiektów (MOR).

Mapa ciepła umożliwia analizowanie obecności i ruchu osób w takich miejscach, jak sklepy czy banki. Pozwala określić, w których obszarach ruch jest najbardziej intensywny lub przy których produktach klienci zatrzymują się najdłużej. To idealne narzędzie do analityki biznesowej, które pozwala usprawnić funkcjonowanie danej placówki, np. rozładować kolejki lub rozmieścić towar tak, by zwiększyć jego sprzedaż.
Modele WV-S4550L i WV-X4571L, zaprojektowane do użytku na zewnątrz, zapewniają wysoką wytrzymałość w ekstremalnych warunkach. Są wyposażone w system osuszania i śruby odporne na działanie soli. Dzięki temu sprawdzą się w miejscach, gdzie narażone są na wysoki poziom wilgotności, zmienne temperatury czy ciągłe wibracje.

Kamery zewnętrzne mają również możliwość rejestrowania w ciemności obrazów monochromatycznych, nawet w środowiskach o zerowym natężeniu światła, dzięki inteligentnej technologii IR-LED firmy Panasonic. Ponadto model WV-X4571L jest wyposażony w funkcję automatycznej korekcji ustawiania ostrości (Auto Back Focus, ABF) w celu uzyskania wyraźnego, ostrego obrazu.

– Nowe modele kamer dzięki rozdzielczości 5 MP i 9 MP oraz technologii Smart Coding pozwalają znacznie zmniejszyć rozmiar rejestrowanych materiałów, wykorzystanie przepustowości i pamięci, dzięki czemu całkowity koszt ich posiadania jest bezkonkurencyjny – mówi Gerard Figols, Product Marketing Manager w Panasonic Security. – Co więcej, tak jak reszta produktów z serii i-PRO Extreme, nowe modele posiadają godne zaufania certyfikaty oraz wysoce niezawodne rozwiązania do wykrywania i analizowania cyberataków połączone z naszą własną wbudowaną technologią kryptografii, co zapewnia urządzeniom wyjątkowo solidne zabezpieczenie – dodaje Gerard Figols.