Panasonic rozszerzył swoją ofertę o nową linię kurtyn powietrznych. Urządzenia, które pomagają w zapewnieniu niezmiennego komfortu termicznego w pomieszczeniach, charakteryzują się obniżonym zużyciem energii i niskimi kosztami eksploatacji. Zaprojektowane z myślą o instalacji w obiektach komercyjnych kurtyny są kompatybilne zarówno z systemami VRF ECOi, jak i agregatami z linii PACi.

Kurtyny powietrzne zapobiegają odpływom ciepłego bądź zimnego powietrza z budynków i pomagają utrzymać komfort termiczny w ich wnętrzu. Montowane przy drzwiach tworzą sztuczną barierę powietrzną pozwalającą na zapewnienie stałej temperatury wytwarzanej przez pozostałe zainstalowane w obiekcie urządzenia grzewczo-chłodzące.

Aby rozszerzyć możliwości systemów dedykowanych obiektom biurowym i komercyjnym, Panasonic wprowadził nowe kurtyny dostępne w dwóch wersjach. Standardowe jednostki mogą zostać zainstalowane na wysokości do 2,4 metra, z kolei modele „Jet-Flow” – nawet do 2,7 m. Modele są wyposażone w wentylator z silnikiem stałoprądowym, który zużywa o 40 proc. mniej energii niż silnik na prąd zmienny. Wszystkie urządzenia z linii dysponują pięcioma ustawieniami kąta nawiewu powietrza, dzięki czemu ich praca może zostać elastycznie dopasowana do potrzeb użytkowników. Dodatkowo z uwagi na zróżnicowaną szerokość drzwi wejściowych budynków Panasonic opracował urządzenia, które w zależności od modelu mogą wytworzyć efektywną barierę termiczną o szerokości od 1 do 2,5 metra.

Nowe kurtyny powietrzne Panasonic są urządzeniami typu „plug and play”, co oznacza, że ich instalacja ogranicza się do umieszczenia w pożądanym miejscu i podłączenia do działającego w budynku układu grzewczo-chłodzącego. W celu ułatwienia sterowania jednostki można również zintegrować z inteligentnymi systemami zarządzania funkcjami budynku (BMS). Co więcej, możliwe jest zdalne sterowanie ich pracą za pomocą urządzeń mobilnych dzięki aplikacji IntesisHome. Pozwala ona między innymi na regulację temperatury czy natężenia pracy jednostek za pomocą tabletu bądź smartfonu.

„Częste otwieranie drzwi w budynkach powoduje, że ogrzewanie i chłodzenie staje się nieefektywne i naraża właścicieli na dodatkowe wydatki. Nowe kurtyny powietrzne Panasonic, które gwarantują niższe nawet o 40% koszty eksploatacji zostały opracowane z myślą o rozwiązaniu tego problemu. Dzięki nim możliwe jest zmniejszenie odpływu powietrza z budynków, a w efekcie –  ograniczenie wynikających z tego strat finansowych.” – mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager w firmie Panasonic.