Panasonic rozszerzył ofertę najbardziej wytrzymałych kamer dozorowych o modele odporne na erozję i korozję wywołaną zasoleniem powietrza. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w portach, przy nabrzeżach i na mostach. Oprócz wyjątkowo wytrzymałej obudowy ich zaletą jest obsługa formatu H.265, który daje możliwość dłuższego nagrywania przy mniejszym zużyciu pamięci.

Zarówno obudowa, jak i śruby nowych kamery dozorowych Panasonic są odporne na erozję i korozję wywołaną przez zasolone powietrze, co potwierdza spełniona przez nie norma ISO14993. Jednocześnie oba modele WV-X6531NS i WV-S1531LNS pracują w ramach platformy i-PRO Extreme, umożliwiając kompresję H.265.

Chcąc rozszerzyć zastosowanie swoich kamer dozorowych, Panasonic uzupełnił dotychczasową ofertę o dwa modele zaprojektowane z myślą o pracy w obszarach przybrzeżnych. Nową kamerę kopułkową PTZ (WV-X6531NS) oraz model typu bullet (WV-S1531LNS), oprócz odpornej na korozję obudowy, wyróżniają inteligentne algorytmy zmniejszające wykorzystanie przepustowości sieci. Urządzenia pozwalają tym samym na mniejsze wykorzystanie miejsca na dysku wymaganego do przechowywania materiałów z monitoringu nawet o 75 proc. w stosunku do formatu H.264. Ponadto kamery oferują inteligentną analizę obrazu, dając użytkownikom możliwość obserwacji obiektów z dużych odległości nawet przy trudnych warunkach zewnętrznych.

Modele WV-X6531NS i WV-S1531LNS są także odporne na celowe próby uszkodzenia i wyposażone w powlokę przeciwdeszczową oraz funkcję osuszania. Dzięki temu gwarantują niezawodne działanie i szerokie możliwości instalacji, szczególnie w wilgotnym otoczeniu.
Wraz z dwiema nowymi kamerami Panasonic wprowadził na rynek uchwyty montażowe odporne na erozję i korozję, które również spełniają normy ISO.
– Nowe modele mają podobne zalety, co dotychczasowe kamery dozorowe Panasonic, ale dzięki odporności na korozję, zapewniają niezawodność nie tylko w standardowych zastosowaniach na lądzie, ale także przy nabrzeżach czy na mostach. Urządzenia rejestrują wysokiej jakości obrazy niezależnie od pogody, gwarantując przy tym długi okres eksploatacji – mówi Gerard Figols, Security Solutions Product Marketing Manager w Panasonic.

Kamery WV-X6531NS i WV-S1531LNS stanowią uzupełnienie dla dobrze znanego modelu Aero PTZ. Dzięki nim Panasonic zapewnia kompletną ofertę kamer dozorowych do pracy w każdych warunkach.