Panasonic wraca na rynek dużych monitorów profesjonalnych z 98-calowym modelem z serii LQ70. Panasonic TH-98LQ70 LED LCD oferuje jasny i wyraźny obraz w rozdzielczości 4K, zapewniając przy tym długotrwałą eksploatację nawet w trudnych warunkach. Model jest jednym z dwóch urządzeń z serii LQ70 obok wyświetlacza o przekątnej 84 cali.

Wyświetlacze z serii LQ70 mogą pracować przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki wyposażeniu w szybę chroniącą matrycę oraz aluminiową obudowę, są odporne na wstrząsy oraz wibracje, co pozwala na bezpieczne wykorzystanie ich w takich miejscach, jak węzły komunikacyjne czy centra handlowe, gdzie istnieje ryzyko ich uszkodzenia.

Urządzenia można z łatwością zainstalować w orientacji pionowej bez efektu braku spójności obrazu. Dzięki temu oraz za sprawą wysokiej wytrzymałości, wyświetlacze idealnie sprawdzą się przy obsłudze wydarzeń wymagających częstego transportu i montażu.

Monitory LQ70 są wyposażone w zaawansowany system poprawy obrazu, który poddaje konwersji materiały pochodzące ze źródeł innych niż 4K, nadając im wyższą jakość. Z kolei ruchome obrazy, których kompresja do tej pory sprawiała trudności, są nieskazitelne oraz wyraźne i można je komfortowo oglądać już z odległości wynoszącej półtorej wysokości ekranu, a zatem o połowę bliżej niż w przypadku innych ekranów Full HD.