Panasonic przedstawił rozwiązanie o nazwie Secure Communication, czyli zestaw technologii do ochrony danych w systemach monitoringu wideo. Jego zadaniem jest między innymi ochrona przed fałszowaniem danych, ingerowaniem w nagrania i kradzieżą haseł.

Funkcja Secure Communication składa się z wielu elementów zabezpieczających, takich jak szyfrowanie danych, szyfrowanie komunikacji IP oraz weryfikacja. Dzięki nim rozwiązanie zapewnia integralność danych i nagrań w strumieniach wideo przesyłanych przez sieć IP. Funkcja jest dostępna w ramach platformy iPro Extreme i w nowych kamerach Panasonic Elite Range, w tym True 4K. Jest również kompatybilna ze starszymi modelami z serii 5 i 6. Dzięki Secure Communication rejestrowane materiały są szyfrowane na każdym etapie. System monitoringu jest zabezpieczony przed fałszowaniem danych, ingerowaniem w nagrania (zmienianiem obrazów) i kradzieżą haseł. Ponadto chroniona jest komunikacja pomiędzy urządzeniami.

W efekcie dane z monitoringu można wykorzystać jako mocne dowody w trakcie rozprawy sądowej. Są one również zabezpieczone certyfikatem Symantec Managed PKI z technologią kryptograficzną oraz technologią wykrywania zmian.
– Połączyliśmy wieloletnie doświadczenie Panasonic w obszarze systemów CCTV z rozwiązaniami światowego lidera wśród dostawców certyfikatów SSL. Razem wyznaczyliśmy nowy standard w obszarze ochrony systemów dozorowych – mówi Gerard Figols, European Product Marketing Manager w Panasonic. – Coraz częstsze ataki hakerskie pokazują, że urządzenia funkcjonujące w sieci IoT są podatne na zagrożenia. Kamery CCTV, które mają zapewnić nam bezpieczeństwo w pracy i w domach, nie mogą pozostawiać żadnej luki dla hakerów – dodaje Gerard Figols.