BenQ wprowadza na polski rynek IL420 – interaktywny wielkoformatowy panel dotykowy LED o rozdzielczości Full HD (1920×1080) i jasności 400 nitów (cd/m2). Ekran monitora ma wymiary 93,5 x 52,7 cm (przekątna 42 cale – 106,7 cm). IL420 przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań w cyfrowej informacji i reklamie tzw. Digital Signage, zaprojektowano go do pracy ciągłej – może pracować w reżimie 24/7.

Precyzyjny, 10 punktowy dotyk i wygoda obsługi
Technologia IR Touch umożliwia rozpoznawanie jednoczesnego dotyku w 10 punktach ekranu z dokładnością 32 767 x 32 767 punktów co w praktyce umożliwia jednoczesną pracę kilku osób – co znacznie rozszerza możliwości zastosowań.
Podłączanie różnych źródeł sygnału umożliwia wiele gniazd są to m.in.: D-sub, HDMI, DVI-D, Display Port, Composite video (BNC), Component video (RCA), Audio line, RJ45, RC232.

Bezpieczeństwo i doskonały obraz
Dla bezpieczeństwa, szczególnie w miejscach publicznych, matrycę monitora pokrywa 3 mm hartowane szkło, pokryte powłoką antyodblaskową, zapewniającą dobrą widoczność obrazu nawet w bardzo intensywnie oświetlonych pomieszczeniach. Monitor ma także wbudowany czujnik oświetlenia zewnętrznego, który dostosowuje jasność ekranu do warunków zewnętrznych.

Zdalne zarządzanie wyświetlanymi treściami
Zarządzanie wyświetlanymi treściami przez IL420 możliwe jest zdalnie – przez LAN lub RS232 – z wykorzystaniem aplikacji MDA (Multiple Display Administrator), obsługującej jednocześnie do 98 monitorów.

Wiele systemów operacyjnych i zero sterowników
IL420 zaprojektowano tak by bez konieczności instalowania sterowników w pełni obsługiwał Plug&Play systemu z którym się komunikuje i dawał dostęp do wszystkich jego zasobów. Systemy obsługiwane przez panel to: Windows, Mac OS X, Linux Fedora, Ubuntu.