Od listopada 2019 MediaMarkt udostępni swoim klientom kartę podarunkową w nowej formie. Zamiast tradycyjnego plastiku, do produkcji kart użyto papieru. To krok w stronę ochrony środowiska naturalnego. Zgodnie ze swoją strategią zrównoważonego rozwoju, MediaMarkt podejmuje proekologiczne działania, a swoich klientów zachęca do odpowiedzialnych zachowań konsumenckich.

Odpady z tworzyw sztucznych to ogromne zagrożenie dla naszej planety. Dewastują środowisko naturalne, utrudniając rozwój fauny i flory oraz szkodzą naszemu zdrowiu. Mając to na uwadze, sieć MediaMarkt zrezygnowała z plastikowych kart podarunkowych, zastępując je papierowymi. Gdy staną się odpadami, nie będą stanowiły obciążenia dla środowiska tak jak odpady z PCV, które rozkładają się kilkaset lat. Na karcie znajduje się znak „Zielone-Sprawdzone”, który MediaMarkt umieszcza także w swoich sklepach na produktach przyjaznych środowisku – energooszczędnych lub posiadających tryb eko. Taka karta jest z pewnością doskonałym prezentem, który nie tylko daje wolność wyboru towarów, ale także przypomina o dokonywaniu odpowiedzialnych decyzji zakupowych.

Nową kartą można płacić we wszystkich sklepach MediaMarkt na terenie Polski. Wystawiana na okaziciela karta o minimalnej wartości 50 zł jest ważna przez 12 miesięcy od dnia aktywacji.

Znajdujące się w obiegu plastikowe karty podarunkowe MediaMarkt zachowują swoją ważność przez 5 lat od daty aktywacji.