Patek Philippe, najbardziej prestiżowa marka w światowym segmencie zegarków luksusowych zawitała do Polski. Pierwszy butik pod szyldem legendarnej manufaktury został otwarty w Warszawie, w Europejski Boutiques. Wyłącznym przedstawicielem Patek Philippe nad Wisłą jest W.KRUK, najstarsza firma jubilerska w Polsce. To kolejny butik W.KRUK w Europejskim, gdzie od minionego roku działa flagowy salon W.KRUK, oferujący luksusową biżuterię oraz zegarki marek takich jak Rolex, Cartier, Jaeger-LeCoultre i Panerai.

– Otwarcie butiku z ofertą Patek Philippe, marki o silnych polskich korzeniach, to to nie tylko ukoronowanie wieloletniego, precyzyjnie przez nas prowadzonego procesu komercjalizacji Europejski Boutiques, ale również spełnienie mojego osobistego marzenia. Cieszę się, że w pełni udało nam się wykorzystać ogromny potencjał jaki niesie ze sobą Europejski w zakresie lokalizacji, sąsiedztwa, położenia w sercu rejonu turystycznego, nasilenia ruchu pieszego oraz architektury.
mówi Julien Barbotin – Larrieu, Prezes Zarządu HESA, spółki będącej właścicielem i inwestorem Europejskiego.

Ponad 180-letnia historia Patek Philippe zapoczątkowana została w 1839 roku w Genewie przez Antoniego Patka i Franciszka Czapka, imigrantów z Polski oraz francuskiego inżyniera Adriena Philippe. Finalnie to Antoni Patek i Adrien Philippe od 1845 roku współtworzyli słynną manufakturę. Od blisko 100 lat firma należy do rodziny Sternów, zarządza nią już czwarte pokolenie właścicieli.

Patek Philippe, najbardziej prestiżowa marka zegarmistrzowska świata słynie z limitowanych linii i doskonałej precyzji. Manufaktura, która uważana jest za perfekcyjne połączenie tradycji oraz innowacji, ma na koncie wiele rekordów wytwórczych i niepowtarzalnych mechanizmów. Do najsłynniejszych należy zaprezentowany w 1989 roku, z okazji 150-lecia manufaktury, zegarek z mechanizmem Calibre 89. Wyprodukowano tylko 4 egzemplarze tego modelu, zwanego najbardziej skomplikowanym zegarkiem świata. Każdy z nich zawiera 33 mechanizmy i posiada 1728 elementów. Szacowany na ok. 6 mln $ Calibre 89 nie jest najdroższym zegarkiem Patek Phillippe. W 2019 roku unikatowy, stalowy model Patek Philippe Grandmaster Chime sprzedany został na aukcji Domu Aukcyjnego Christie’s w Genewie za 31 mln $.

W ofercie Patek Philippe w W.KRUK znajdą się modele reprezentujące wszystkie najważniejsze kolekcje m.in. najpopularniejsze linie: Nautilus, Aquanaut oraz Calatrava. Rozpiętość cenowa zegarków dostępnych w W.KRUK sięga od 54 tys. zł. za tegoroczną nowość z linii Twenty-4, do prawie 550 tys. zł. za ikoniczny model Nautilus Perpetual Calendar, wykonany w białym złocie.

Europejski, ikona warszawskiej architektury to kompleks, w którym funkcjonuje hotel z luksusowymi apartamentami i pokojami o standardzie „pięciu gwiazdek plus”, inspirująca przestrzeń biurowa klasy A+ z zapierającymi dech w piersi widokami na Pałac Prezydencki czy Plac Piłsudskiego, a także przestrzeń butikowa z licznymi sklepami luksusowych marek: pierwsze w Polsce salony Hermes i Brunello Cucinelli, W.KRUK z ofertą ROLEX, Cartier i in., McLaren Pop-Up Concept Store, Lamarqueuse, Perfect Vision oraz autorski HE Concept Store.

W Europejskim działają także dwie restauracje, bar, palarnia cygar, cukiernia, fitness club, SPA oraz podziemny parking dla 85 aut. Europejski to także dom sztuki. W pokojach i w lobby Raffles Europejski Warsaw można podziwiać prywatną kolekcję niemal 500 dzieł sztuki współczesnych polskich artystów.