Niezwykła i oryginalna piosenkarka, prezenterka telewizyjna, a także influencerka, Patrycja Kazadi, została twarzą nowego konkursu marki Lipton Ice Tea, w którym do wygrania jest aż milion butelek tego smacznego napoju. W sprzedaży promocyjnej udział biorą wszystkie smaki mrożonej herbaty Lipton Ice Tea z oznaczeniem promocyjnym na zakrętce. Nowa loteria rozpoczęła się już 1 maja 2019 roku i potrwa do 30 lipca 2019 roku, a większość nagród będzie można odebrać w salonikach Kolportera.

Według raportu firmy badawczej The Nielsen Company, Rynek napojów bezalkoholowych w Polsce, sezon 2018 dla tego segmentu był niezwykle udany. Poszczególne kategorie napojów, w tym mrożona herbata, coraz popularniejsza wśród polskich konsumentów, właśnie w minionym roku odnotowały największe sprzedaże miesięczne na przestrzeni ostatnich trzech lat.

– Bacznie obserwujemy zmiany zachodzące na rynku i preferencje konsumentów. Widzimy, że na decyzje zakupowe konsumentów silny wpływ ma trend prozdrowotny, obejmujący zdrowsze wybory nabywców. Lipton Ice Tea jest lepszą alternatywą, ponieważ jest przygotowana z pysznych składników, w tym ekstraktu z herbaty i soku owocowego – powiedziała Magdalena Grędzicka, Brand Manager Lipton Ice Tea. – Cieszymy się z wyników uzyskanych w minionym roku i dlatego rozpoczynamy niezwykły konkurs z udziałem pełnej energii Patrycji Kazadi – dodała Magdalena Grędzicka.

Konkurs pod nazwą „1.000.000 Liptonów do wygrania” polega na zakupie dowolnej butelki Lipton Ice Tea o smaku Lemon, Peach, Mango, Green, Green Lime & Mint, Matcha Yuzu Lime, Matcha Ginger & Lemongrass o pojemności 0,5l, 1l, 1,5l oraz 2l i sprawdzenie ewentualnej wygranej pod żółtą zakrętką promocyjną. Wśród nagród znajduje się aż milion półlitrowych butelek Lipton Ice Tea o smaku brzoskwiniowym (do natychmiastowego odbioru w salonikach Kolportera na terenie całego kraju), a także 3000 plecaków, 3000 koszulek oraz 2000 toreb indywidualnie zaprojektowanych na potrzeby promocji (do odbioru bezpośrednio u producenta, firmy Cupsell).

Na potrzeby promocji marka zdecydowała się na tzw. „prank”, czyli żart z udziałem samej Patrycji Kazadi w jednej z galerii handlowych.

– Dowcip polegał na tym, że ustawiony w galerii handlowej automat do sprzedaży Lipton Ice Tea „przemawiał” głosem Patrycji do osób podchodzących do urządzenia, aby wybrać napój. Pytania dotyczyły skojarzeń z orzeźwieniem oraz Lipton Ice Tea, a podczas rozmowy ukryty automat do szybkiego tworzenia grafiki tworzył obraz oparty na odpowiedziach, uwzględniając przy tym zdjęcie danej osoby wykonane przez ukrytą kamerę zainstalowaną w automacie – opisała sposób działania żartu Magdalena Grędzicka z PepsiCo. – Gdy obraz był gotowy, ukryte w maszynie drzwi otwierały się, ujawniając skrytą w środku Patrycję Kazadi, która wskazywała na ogromny ekran za uczestnikiem akcji, pytając: „Czy to smak, który miałaś/eś na myśli?”.

Konkurs wspiera silna kampania 360°, obejmująca TV, kina, kanały cyfrowe, w tym media społecznościowe (YouTube, Facebook, Instagram). Za jej strategię, koncept kreatywny, działania w kanałach digital odpowiada agencja FCB Bridge2Fun. Obsługą konkursu zajmuje się agencja Avanti. Za planowanie i zakup mediów odpowiedzialny jest dom mediowy OMD. Obsługę PR zapewnia Questia Communications Management Consultants.