Operator mobilnych płatności kartą payleven oraz program do fakturowania Fakturownia.pl rozpoczęły współpracę zmierzającą do zintegrowania obu aplikacji. Na początek przygotowały dla klientów promocję obniżającą koszty korzystania z oferowanych usług.

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej najcenniejszym dobrem staje się czas. Wszelkie narzędzia, które pozwalają zminimalizować jego nakład przy zarządzaniu przedsiębiorstwem, są sporym udogodnieniem. Kontrola płatności od klientów, wystawianie dokumentów księgowych i ewidencja kosztów nie wymagają już fachowej wiedzy z zakresu księgowości, jeśli skorzystamy z nowoczesnych narzędzi.

Fakturownia.pl to program do obsługi księgowej, w którym wystawienie faktury trwa zaledwie 30 sekund. Oprócz opcji fakturowania użytkownicy mają podgląd na statusy płatności zobowiązań klientów, kontrolę stanów magazynowych oraz możliwość wystawiania dokumentów zewnętrznych i wewnętrznych w wielu wersjach językowych oraz walutach. Intuicyjny interfejs został  stworzony z myślą o szybkim dostępnie do najpotrzebniejszych funkcji.

Payleven, łącząc smartfon lub tablet z niewielkim czytnikiem przez technologię Bluetooth, umożliwia przyjmowanie płatności kartą płatniczą bez stałych kosztów. Czytnik automatycznie komunikuje się z darmową aplikacją payleven na urządzeniach z systemem iOS oraz Android oraz umożliwia potwierdzanie transakcji kodem PIN. Prosty w obsłudze terminal akceptuje wszystkie karty VISA i MasterCard, czyli 99,9 proc. kart będących w polskim obiegu.

Z okazji rozpoczęcia współpracy payleven i Fakturownia przygotowały specjalną ofertę dla klientów obu aplikacji. Klienci, którzy kupią terminal płatniczy payleven na stronie Fakturownia.pl, otrzymają w prezencie rok bezpłatnej subskrypcji Fakturowni. Dodatkowo payleven zwalnia klientów z ponoszenia opłat prowizyjnych (do wysokości 3 000 zł obrotu) przez pierwszy miesiąc korzystania z terminala płatniczego.

– Aby skorzystać z promocji, należy podczas rejestracji w payleven wpisać kod FAKTUROWNIA w polu „skąd się o nas dowiedziałeś”. Jednocześnie prosimy klientów o dodatkową rejestrację www.fakturownia.pl/payleven. Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi klienci Fakturowni, jak i ci przedłużający umowę – wyjaśnia Łukasz Korulczyk z Fakturownia.pl.

W niedalekiej przyszłości planowana jest integracja obu systemów tak, aby klienci Fakturowni mogli przyjmować płatności kartą przez aplikację payleven. Wymiana danych pomiędzy aplikacjami – niezbędna do prawidłowej finalizacji transakcji – będzie odbywać się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Cały proces będzie odbywał się online. Zarówno faktura jak i potwierdzenie transakcji będą przesyłane na wskazany adres mailowy klienta. – Gdy użytkownik Fakturowni wybierze opcję „płatność kartą”, zostanie automatycznie przekierowany do aplikacji payleven, gdzie za pomocą terminala płatniczego Chip & PIN klient dokona płatności. Po zatwierdzeniu transakcji aplikacja automatycznie wraca do Fakturowni, gdzie pojawia się informacja o statusie płatności za daną fakturę – tłumaczy Maciej Kowalski z payleven. Przedstawiciele Fakturowni i payleven mają nadzieję, że połączenie obu usług umożliwi przedsiębiorcom szybszy i wygodniejszy proces realizacji zleceń i płatności.