W Polsce w najbliższym czasie dostępna będzie usługa Payleven. Jest to darmowy mobilny czytnik kart płatniczych – informuje portal Media2.pl

Przedsiębiorca podłącza do gniazda słuchawkowego w smartfonie lub tablecie osobisty czytnik kart o nazwie Payleven , a następnie uruchamia aplikację. Nieważne czy mowa o małym sklepiku, kosmetyczce, restauracji, czy taksówce. Dzięki całkowicie bezpłatnemu czytnikowi kart telefon czy tablet w kilka sekund może zmienić się w mobilny terminal do przyjmowania płatności kartą.

Zasady korzystania z Payleven są następujące: darmowy czytnik otrzymujemy pocztą, a aplikację pobieramy bez żadnych opłat ze strony internetowej. Następnie instalujemy aplikację i podłączamy czytnik kart do telefonu lub tabletu. Bez żadnych opłat za wynajem, aktywację czy użytkowanie zmieniamy nasze urządzenie w mobilny terminal. Po wejściu do aplikacji wybieramy kwotę, przeciągamy kartę przez czytnik i prosimy klienta o podpis. Na koniec zatwierdzamy transakcję i opcjonalnie wysyłamy potwierdzenie na wskazany przez klienta adres mailowy.

Zarówno aplikacja, jak i terminal są i pozostaną całkowicie bezpłatne. Natomiast koszty transakcji są stałe i wynoszą zawsze 2,95 proc. + 35 gr od transakcji. Brak opłat abonamentowych za korzystanie z urządzenia powoduje, iż przedsiębiorca płaci wyłącznie za zrealizowane transakcje.