PayPal ogłosił rozszerzenie długotrwałej współpracy z Mastercard. Jej celem jest zwiększenie możliwości wyboru wśród użytkowników, optymalizacja doświadczenia konsumenckiego i uczynienie Mastercard przejrzystą opcji płatności w systemie PayPal na całym świecie.

Podobnie jak w przypadku poprzednich umów, globalna ekspansja stworzy wiele wzajemnych możliwości rozwoju, które pomogą PayPal i Mastercard w realizacji wspólnej wizji poszerzania oferty konsumenckiej w zarządzaniu i przesyłaniu swoich pieniędzy:

• Mastercard stanie się jasną i równoprawną formą płatności w ramach portfela PayPal, dzięki czemu firma Mastercard i jej wystawcy będą mogli łatwo zidentyfikować konsumenta podczas transakcji. Konsumenci zobaczą też znaną cyfrową wersję swojej karty Mastercard od wybranego emitenta. Ponadto, będą mogli wybrać Mastercard jako domyślną metodę płatności, aby umożliwić szybką i łatwą finalizację transakcji.

• PayPal i Mastercard będą współpracować nad wykorzystaniem nowych technologii przepływu płatności, zwiększając w ten sposób liczbę posiadaczy kart Mastercard, instytucji finansowych i klientów systemu PayPal. Poprzez współpracę z partnerami bankowymi, konsumenci będą mogli bez problemu dodawać karty Mastercard do systemu PayPal poprzez aplikacje bankowe.

• PayPal będzie miał możliwość rozszerzenia swojej dostępności w punktach sprzedaży, korzystając z usług tokenizacji Mastercard. Dzięki temu, konsumenci będą mogli używać stokenizowanych kart Mastercard w swoim portfelu PayPal i dokonywać zakupów w ponad
6,5 milionach punktów sprzedaży oferujących płatności zbliżeniowe na całym świecie. Konsumenci będą również mieli możliwość szybkiego transferu środków przechowywanych na kontach PayPal na kartę debetową Mastercard.

• Masterpass zostanie zaprezentowany jako metoda płatnicza dla sprzedawców, którzy przyjmują płatności za pośrednictwem Braintree w Europie, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce – tak jak i w Stanach Zjednoczonych, Azji i Pacyfiku. Sprzedawcy będą mieli większe możliwości wyboru i będą w stanie łatwo zintegrować aplikację Masterpass w procesie płatności.