W ciągu 7 lat działalności na polskim rynku, paysafecard – dostawcy internetowych rozwiązań płatniczych typu prepaid – zaufało już 800 000 Polaków.

Dla porównania, we Francji jest ok. 600 000 korzystających z paysafecard, a we Włoszech – blisko 200 000. Większości transakcji – bo aż 94% – Polacy dokonują korzystając z komputerów, ale już na drugim miejscu znajdują się urządzenia mobilne – korzysta z nich 6% polskich użytkowników paysafecard i liczba ta stale rośnie.

Najnowsze wyniki badań pokazują, że najczęstszy powód korzystania z kart paysafecard, na który wskazało 76,4% ankietowanych to łatwość użytkowania. Aż 70,5% badanych użytkowników korzysta z nich ze względu na bezpieczeństwo dokonywanych płatności, a 57,9% osób wskazało na brak konieczności podawania danych osobowych. Prawie połowa badanych (41,5%) wybiera ten sposób zapłaty ze względu na możliwość kontroli wydawanych pieniędzy, natomiast 35,0% ze względu na brak konieczności posiadania konta bankowego. Ponadto aż 96,5% klientów jest zadowolonych z produktów paysafecard, a 95% poleciłoby paysafecard znajomym.

paysafecard to internetowe rozwiązanie płatnicze typu prepaid, z którego może korzystać każdy, bez posiadania karty kredytowej oraz konta bankowego. Do realizacji płatności wymagany jest jedynie 16-znakowy PIN paysafecard. Z paysafecard można korzystać w tysiącach sklepów internetowych. Za sprawą takich marek, jak: paysafecard, my paysafecard czy my PLUS, przedsiębiorstwo zyskało pozycję wiodącego europejskiego dostawcy rozwiązań płatniczych typu prepaid.