Najnowsza formuła e-przelewu stworzona przez PayU, najpopularniejszego w Polsce dostawcę płatności internetowych, jest już dostępna dla klientów Banku BNP Paribas. Przelew w modelu PayU Express umożliwia klientom banku zalogowanym w PayU wykonanie płatności za zakupy jednym kliknięciem. Można tak płacić m.in. na Allegro.

Szybki e-przelew w modelu PayU Express powstał dzięki powiązaniu konta w PayU z rachunkiem bankowym klienta. Transakcje PayU Express obciążają bezpośrednio wskazane konto bankowe, ale nie wymagają logowania do bankowości internetowej.

Aby dokonać płatności PayU Express w Internecie wystarczy zalogować się do PayU i tam kliknąć „Płacę”. Średni czas wykonania takiej płatności to tylko 1,4 sekundy. Dla porównania
w przypadku standardowego przelewu internetowego (tzw. pay by link) jest to aż 71 sekund.

Już co trzeci internauta w Polsce korzysta z płatności PayU. Wiemy, że PayU Express jest rozwiązaniem dopasowanym do ich potrzeb, bo robiąc coraz częściej zakupy online nie chcą oni zastanawiać się nad płatnością, lecz po prostu zapłacić, jednym kliknięciem. Aż 93% naszych użytkowników, którzy raz wykonali płatność PayU Express decyduje się skorzystać z niej ponownie
i całkowicie rezygnuje z płatności zwykłym e-przelewem
– mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU w Polsce.

Klienci Banku BNP Paribas mogą już płacić e-przelewem w modelu PayU Express na platformie handlowej Allegro. Nowa metoda będzie również sukcesywnie udostępniana w sklepach internetowych oferujących płatności kontem PayU, m.in. Apart, W.KRUK, Puccini, Wojas, Wólczanka, 5-10-15, Cropp, Ecco.