PayU oferuje płatności Apple Pay sklepom i serwisom internetowym w Polsce od końca września br. Pierwszymi miejscami w sieci, gdzie już teraz można zapłacić za pomocą cyfrowego portfela, są serwisy Fundacji Siepomaga – Siepomaga.pl oraz RatujemyZwierzaki.pl.

Apple Pay to kolejne rozwiązanie upraszczające proces zakupowy wprowadzone przez PayU – lidera płatności internetowych w Polsce. Jest to cyfrowy portfel, który w prosty i szybki sposób pozwala płacić kartą, bez każdorazowego uzupełniania jej danych. Dane karty są bezpiecznie przechowywane przez firmę Apple.

Aby zapłacić z Apple Pay na telefonie, będąc w sklepie lub serwisie internetowym, wystarczy wybrać płatność PayU, a następnie kliknąć kafelek ‘Apple Pay’ na stronie z wyborem metod płatności i zatwierdzić transakcję za pomocą touch ID (odcisku palca posiadacza urządzenia).

– Wprowadzając Apple Pay do naszej oferty mieliśmy dwa cele. Z jednej strony chodziło o zapewnienie maksymalnej wygody wszystkim użytkownikom końcowym, którzy mają możliwość skorzystania z całego spektrum szybkich i bezpiecznych metod płatności, z drugiej – dostarczenie najnowocześniejszych płatności mobilnych naszym partnerom. Nie mamy wątpliwości, że płatność Apple Pay zostanie bardzo dobrze przyjęta przez konsumentów w Polsce – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, Poland Country Manager w PayU.

Płatność Apple Pay jest dostępna w ofercie PayU od końca września br. i sukcesywnie wdrażają ją kolejne sklepy i serwisy internetowe. Pierwszymi miejscami w sieci, gdzie już można przetestować cyfrowy portfel są serwisy Siepomaga.pl oraz RatujemyZwierzaki.pl.

Dla fundacji wprowadzenie mobilnych metod płatności to jeden z kluczowych aspektów działalności – łatwy proces przekazania darowizny przez darczyńcę często decyduje o sukcesie zbiórki.

Wdrażanie najnowszych rozwiązań pomaga spełniać misję Siepomaga.pl: łączyć ludzi i technologię w celu ratowania zdrowia i życia, by zmieniać świat na lepsze.

– Bardzo nas cieszy, że to właśnie na Siepomaga.pl, jako jednym z pierwszych serwisów w Polsce, wdrożyliśmy rozwiązanie Apple Pay. Udostępniamy naszym użytkownikom najnowsze i najbardziej komfortowe rozwiązania płatnicze, a przez to wskazujemy nowe możliwości wspierania potrzebujących. Dzięki takim partnerom, jak PayU, które umożliwiło nam integrację cyfrowego portfela od Apple, jesteśmy jedną z najnowocześniejszych platform crowdfundingowych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Kilka dni temu wskaźnik wpłat na Siepomaga przekroczył rekordowe 300 mln zł – mówi Monika Urban, prezes Fundacji Siepomaga.

Płatność z Apple Pay jest dostępna dla wybranych przeglądarek oraz urządzeń (telefonów i komputerów) firmy Apple.