Polskie ePłatności Online jako pierwsze na rynku wprowadzają możliwość wypłaty merchantom środków ze sprzedaży tego samego dnia (D+0).

Jak wynika z Raportu Gemius „E-commerce w Polsce 2017. Gemius dla e-Commerce Polska”, blisko 62 proc. ankietowanych wskazuje, że formą płatności motywującą ich do zakupów online, jest przede wszystkim szybki przelew przez serwis płatności. Polskie ePłatności Online zadbały w tym temacie również o podmioty B2B sprzedające usługi i produkty w internecie.

D+0 to codzienne wypłaty środków przez klienta. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku i klientów, Polskie ePłatności Online wypłacą merchantom kwoty, które zostały przyjęte do realizacji do godziny 12.00 danego dnia, a od godziny 12.00 dnia poprzedniego wypłata nastąpi do godziny 12.00 dnia bieżącego. Transakcje będą zlecane automatycznie, bez konieczności ręcznego zlecania wypłaty.

– Poprawiamy w ten sposób płynność prowadzenia działalności naszych klientów. Środki ze sprzedaży trafiają na ich konta w bardzo krótkim czasie. Szybszy dostęp do środków ze sprzedaży daje opcje bieżącego inwestowania w rozwój lub zakup kolejnych towarów – mówi Karol Zielinski, Polskie ePłatności Online. – Teraz nasi klienci mogą otrzymywać wpłaty na konto ze sprzedaży codziennie w dni robocze, nie jak do tej pory najczęściej raz w tygodniu. Liczba dni, po których wypłacamy środki została obniżona do prawdziwego minimum – przychód z danego dnia będziemy naszym klientom przelewać nawet tego samego dnia, w zależności od godziny dokonania transakcji.

Na rynku najczęściej można spotkać wypłaty w cyklu D+1, czyli następnego dnia.