Koncern Procter & Gamble, producent kosmetyków i środków higieny osobistej i właściciel wielu znanych marek do pielęgnacji, w drodze przetargu wybrał agencję marketingu efektywnościowego Performics, należącą do Publicis Groupe, do obsługi kampanii SEM. Współpraca będzie obejmowała witryny 12 marek z portfolio koncernu oraz serwisy korporacyjne, działające na 10 rynkach CE.

– Mamy doświadczenie we współpracy z P&G, ale dotychczas pracowaliśmy tylko dla jednej marki tego koncernu. Konkurencję w zakończonym postępowaniu przetargowym stanowiły doświadczone agencje sieciowe, jak i agresywne kosztowo lokalne firmy wyspecjalizowane w SEM. Jednak zaufanie Klienta, które wypracowaliśmy do tej pory oraz satysfakcja z dotychczasowej współpracy w dużej mierze zadecydowały o wygranej, dlatego radość z wygranej jest jeszcze większa – powiedział Jakub Bielerzewski, Dyrektor Generalny agencji Performics.

Performics odpowiadał będzie za obsługę kampanii SEM dla marek: Always, Tampax, Ariel, Visir/Tide, Lenor, Ambi Pur, Fairy, Pampers, Oral B, Old Spice, Gilette, Venus. Działania prowadzone będą na terenie krajów takich, jak: Polska, Węgry, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Ukraina, Słowenia, Litwa, Łotwa i Estonia.

Performics to agencja marketingu efektywnościowego oferująca kompleksowe usługi w zakresie strategii mediów interaktywnych, e-commerce oraz rozwiązań performance marketingu opartych na zaawansowanej analityce. Jest częścią Publicis Groupe w Polsce. W 2020 roku otrzymała tytuł Partnera Premium w programie Programu Facebook Marketing Partners. Agencja z sukcesem łączy najnowsze technologie z kreatywnością, co pozwala realizować kampanie zarówno dla lokalnych firm, jak i globalnych klientów, często w roli HUBu. Blisko stuosobowy zespół Performics skoncentrowany jest na skuteczności i jakość strategii oraz działań digitalowych, których nadrzędnym celem jest zmiana intencji zakupowych w przychody ze sprzedaży dla Klientów. W Performics wszystkie osoby planujące i kupujące kampanie posiadają aktualne certyfikaty Blueprint. Agencja jest laureatem nagród Effie, Mixx Awards, Innovation, a także jako jedyna w Polsce Performance Diamonds CEE.