Catering dietetyczny Body Chief rozszerza formy dostawy diet. Od połowy marca klienci z Krakowa oraz Warszawy mogą odebrać swoje diety w Lodówkomatach InPost.

Lodówkomaty to innowacyjne urządzenia dostępne w trybie 24/7, które umożliwią wygodny odbiór zamówionych produktów. Przystosowane są do przechowywania zakupów w trzech strefach temperatur: -18 °C, +4 °C, +16 °C. Od połowy marca za ich pośrednictwem swoje diety mogą odbierać również klienci Body Chief, lidera rynku cateringu dietetycznego w Polsce.

– Na bieżąco analizujemy zachowania i potrzeby klientów. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom dywersyfikujemy formy dostawy tak, by zapewnić im wygodę oraz możliwość wyboru sposobu odbioru diety – mówi Marcin Mazurek, Prezes cateringu dietetycznego Body Chief Sp. z o. o. – Cały czas podstawową formą dostarczania diet jest dla nas dostawa bezpośrednio do domu lub pracy klienta. Współpraca z InPost i dostawy diet do Lodówkomatów pozwalają klientom na większą elastyczność, a dla nas jest to kolejny krok w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w branży.

– Obserwujemy rosnące zainteresowanie dostawami do Lodówkomatów – informuje Jerzy Bonalski, Dyrektor Działu E-Grocery w InPost Sp. z o.o. – Konsumenci coraz chętniej dokonują zakupów spożywczych online. Podobnie jak w tradycyjnych sklepach internetowych, dla klientów bardzo istotny jest szeroki wybór metod dostawy. Klienci cenią sobie możliwość odbioru zakupów o dowolnej porze, a to właśnie zapewniają im Lodówkomaty. Przechowywanie różnych kategorii produktów w odrębnych strefach temperaturowych gwarantuje zarówno klientom, jak i sprzedawcom, że po wyjęciu z maszyny produkty będą cały czas świeże, a ich jakość zostanie utrzymana. Start współpracy z Body Chief pokazał nam, że klienci właśnie takich rozwiązań potrzebują także w przypadku zamawiania cateringu dietetycznego.
Korzystając z Lodówkomatu klient może odebrać paczkę w wybranym przez siebie momencie, również w godzinach późniejszych niż standardowy czas dostaw kurierskich. Jest to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla osób spoza obszarów dostaw, ze względu na lokalizację Lodówkomatów na obrzeżach miast, przy centrach handlowych i trasach wyjazdowych. Jak pokazały pilotażowe dostawy, z tej opcji chętnie korzystają również klienci często zmieniający adresy dostaw, szczególnie między miastami, a także ci zamawiający do biur, gdzie w godzinach wczesnoporannych nie było możliwości dostarczenia diety.

– Pierwsze dni pokazały, że klienci chętnie korzystają z tej formy dostawy – tłumaczy Marcin Mazurek, Prezes Body Chief Sp. z o. o. – Do tej pory w zakresie dowozu diet naszą przewagą konkurencyjną było oparcie procesu dostaw o sieć kurierów działających na wyłączność marki Body Chief, co gwarantowało najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Teraz atrakcyjną alternatywą niewątpliwie będą Lodówkomaty. Nieustannie szukamy nowych pomysłów, dzięki którym klienci w jak najbardziej wygodny sposób będą mogli korzystać z naszej usługi. Chcemy kreować nowe standardy i innowacyjne rozwiązania, które pozwolą jeszcze bardziej spopularyzować nasz produkt, a docelowo przełożą się na rozpropagowanie idei zdrowego żywienia. Cieszy nas, że nowe funkcjonalności spotykają się z tak pozytywnym przyjęciem ze strony klientów.
Realizowanie dostaw do Lodówkomatów, podobnie jak w przypadku standardowych doręczeń autochłodniami, pozwala zachować ciąg chłodniczy od momentu produkcji aż do odbioru diety przez klienta, co gwarantuje najwyższą jakość i świeżość posiłków oraz bezpieczeństwo związane m.in. z bezkontaktową dostawą. Są to aspekty, do których klienci w obecnym czasie przykładają szczególną uwagę.

Nowe rozwiązanie wpisuje się także w trend eko, aktywnie promowany przez obie marki. Dostawa diet do Lodówkomatów jest nie tylko odpowiedzią na potrzebę klienta, by wygodnie odebrać swoją paczkę przy okazji zakupów czy spaceru, ale również pozwala ograniczyć ruch samochodów na ulicach, a co za tym idzie emisję spalin, korki czy hałas.

– Mając na uwadze troskę o środowisko, zredukowaliśmy jednostkowe zużycie plastiku aż o 95%. Nasze opakowania i sztućce są biodegradowalne, wykorzystujemy torby z recyklingu, a ewentualne nadwyżki wykorzystujemy ponownie lub przekazujemy instytucjom jak np. Bank Żywności. Kolejnym krokiem w realizowaniu strategii low waste jest optymalizacja transportu i realizacja dostaw do punktów takich jak Lodówkomaty. – wyjaśnia Marcin Mazurek, Prezes Body Chief Sp. z o. o.

Na ten moment diety Body Chief można odbierać w kilkudziesięciu Lodówkomatach w Warszawie oraz kilkunastu w Krakowie. Planowane jest rozszerzenie współpracy na kolejne miasta. Dla klientów Body Chief, wybór opcji dostawy do Lodówkomatu jest bezpłatny. Body Chief jest pierwszą i jak na razie jedyną firmą cateringową, której diety można odbierać w Lodówkomatach InPost.