Kiwi.com to czeska wyszukiwarka tanich lotów i podróży oraz firma traveltech, której unikatowa technologia umożliwia wyszukanie najtańszych opcji podróży. Firma jest coraz częściej doceniana na arenie międzynarodowej. Tylko w minionym roku Kiwi.com zajęła drugie miejsce na podium w rankingu Frommer 10 najlepszych wyszukiwarek lotów, zostawiając w tyle dużych, globalnych graczy, a także znalazła się w gronie finalistów 16. edycji TravelMole Awards, przyznawanych w Wielkiej Brytanii. Firma właśnie rozpoczęła pierwszą w swojej historii kampanię wizerunkową, zatytułowaną “We hack the system, you fly for less”, która w polskich mediach TV będzie dostępna przez 8 tygodni. Nowoczesne hacki podróżnicze, potężne filtry i unikatowy algorytm, który umożliwia tanie podróżowanie to jedne z kluczowych motywów przewodnich kampanii, o których opowiedzą główni bohaterowie: Cyfrowy Innowator, Odkrywca i Disruptor.

„Kiwi.com to nie tylko kolejna wyszukiwarka tranich lotów i podróży, a wszystko za sprawą unikalnego algorytmu i technologii stojącą za firmą. Kod Kiwi.com pozwala znaleźć całkowicie unikalne opcje podróży, których nie znajdziesz nigdzie indziej i chcieliśmy to pokazać w naszej reklamie.” – komentuje Andrew Parker-Blagg, wiceprezes ds. marki i komunikacji w Kiwi.com

Na stronie Kiwi.com można znaleźć wszystkie informacje na temat kluczowych hacków podróżniczych, które warto znać, aby podróżować jeszcze taniej. Publikowane w niej filmy w humorystyczny i niezobowiązujący sposób pokazują najlepsze podróżnicze tricki. Oprócz rebrandingu własnych kanałów Kiwi.com, nowa tożsamość marki jest również wykorzystywana w reklamach społecznościowych/cyfrowych oraz TV.

Na firmowym kanale YouTube co dwa tygodnie pojawia się bohater i nowy film. Dodatkowo firma nawiązała współpracę z influencerami na TikToku i Instagramie, reprezentującymi trzy główne osobowości marki:

Cyfrowy Innowator odzwierciedlający technologiczne serce firmy, który jest w stanie wyjaśnić, jak działa produkt.

Disruptor – haker podróżniczy, który wie, jak znaleźć wyjątkowe okazje, które pozwalają ludziom podróżować za mniejsze pieniądze.

Odkrywca, który szuka przygód i inspiracji w podróży.

Spoty TV w Polsce ruszyły 2 stycznia, można je śledzić na antenie Polsatu oraz TVN i ich kanałów tematycznych. Po wprowadzeniu nowej tożsamości marki w 2023 roku nastąpi szersza aktywacja na kluczowych rynkach europejskich. Za produkcję spotów odpowiada Studio Baldwin Praga.

„Główna kampania rusza na wszystkich naszych kluczowych rynkach – w Czechach, Słowacji, Polsce, Węgrzech i Rumunii. Na rynku polskim i czeskim jesteśmy w tym miesiącu po raz pierwszy w historii Kiwi.com w telewizji, co nie tylko stanowi dużą część naszej kampanii i również pokazuje poziom naszych ambicji związanych z marką w ramach komunikacji konsumenckiej na rynkach strategicznych.”-. dodaje Parker-Blagg.