Karta Western Digital Purple microSD uzupełnia portfolio firmy, w którym znajdziemy całą gamę rozwiązań klasy ‘Surveillance-Class’, przeznaczonych do zastosowań związanych z rejestrowaniem, przetwarzaniem, zapisywaniem oraz analizowaniem danych z systemów monitoringu wideo.

W związku z popularyzowaniem się wideo 4K Ultra HD oraz rozwiązań z zakresu analizy wideo z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (artificial intelligence – AI), a także generowaniem coraz większych ilości danych z takich systemów, firma Western Digital opracowała i wprowadziła do oferty kartę Western Digital® Purple microSD™. Nowość została od podstaw zaprojektowana z myślą o kompleksowych, dynamicznych aplikacjach – typowych dla współczesnych systemów monitoringu i kamer IP, a także systemów edge.

Przy każdym biznesowym wdrożeniu systemu monitoringu wideo (np. z myślą o ochronie firmowych zasobów lub analizowaniu zachowań klientów w sklepach z wykorzystaniem zautomatyzowanych systemów rozpoznawania twarzy), kluczową kwestią jest odpowiednie rejestrowanie i przechowywanie przechwytywanych przez ów system danych. Właśnie do takich zastosowaniach doskonale nadają się nowe, niezawodne karty Western Digital Purple microSD – zaprojektowane tak, by doskonale sprawdziły się w funkcjonujących nieprzerwanie systemach monitoringu. Dzięki najwyższej wydajności, karty bez problemu rejestrują wideo w wielu różnych wysokich rozdzielczościach oraz formatach (w tym również 4K Ultra HD), a także sprawnie przesyłają je do systemów analizy danych, w których są one poddawane dalszej analizie. Fakt, iż są one przystosowane do pracy w trudnych warunkach i podwyższonej wilgotności sprawia, że można je wykorzystywać w najróżniejszych warunkach klimatycznych – zarówno na zewnętrz w klimacie zimowym, jak i np. w przestrzeniach fabrycznych charakteryzujących się np. podwyższoną temperaturą i wilgotnością.

“Ilość, różnorodność, objętość i wartość danych cały czas rosną – szczególnie w aplikacjach związanych z monitoringiem, a także rozwiązaniach Big Data i Fast Data. Bazując na naszym ogromnym doświadczeniu w dziedzinie rozwiązań pamięci dla użytkowników domowych i biznesowych stworzyliśmy kartę Western Digital Purple microSD – idealne rozwiązanie do systemów monitoringu wideo. Ta inteligentna karta zapewnia niezawodność klasy ‘surveillance’, najwyższą wydajność i możliwość pracy w najtrudniejszych warunkach – niezależnie od tego, czy wykorzystujemy ją do rejestrowania wideo 4K, obsługi kamer wykorzystujących mechanizmy AI czy w urządzeniach będących elementami większego systemu ‘smart surveillance’. W połączniu z naszymi popularnymi HDD z serii Purple oraz Ultrastar nowa karta tworzy najbardziej kompletną ofertę do obsługi danych z systemów monitoringu, na każdym etapie ich rejestrowania i przechowywania” – wyjaśnia Christopher Bergey, vice president działu Embedded and integrated solutions w Western Digital.

Zoptymalizowana do ewoluujących systemów monitoring typu Data-Centric
Nowa karta została zaprojektowana do obsługi wielu różnych rozdzielczości wideo oraz zróżnicowanych formatów i implementacji systemów monitoringu. Jej kluczowe cechy to:
• Niezawodność kluczowa do nieprzerwanego rejestrowania wideo: karta obsługuje do 1,000 PE cykli
• Funkcja monitorowania stanu karty (Card Health Status) ułatwiająca zarządzanie: w kompatybilnych kamerach użytkownicy mogą korzystać z funkcji monitorowania stanu karty i sprawdzać jej kondycję oraz stopień zapełnienia (co pozwala operatorowi systemu podejmować z wyprzedzeniem działania administracyjne).
• Wysoka wydajność umożliwiająca obsługę wideo następnej generacji: Zapewnia szybkość sekwencyjnego odczytu danych na poziomie do 80 MB/s i sekwencyjnego zapisu do 50 MB/s; spełnia wymagania standardów Speed Class 10 oraz UHS Speed Class 1.
• Niezawodne rejestrowanie wideo w różnych warunkach klimatycznych: karta została zaprojektowana do pracy w zakresie temperatur od -25°C do 85°C, zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach.
• Wysoka pojemność, pozwalająca zachować dane w przypadku utraty połączenia sieciowego: karta dostępna jest w wersjach o pojemności do 64GB.

“Dzisiejsze systemy monitoringu to już nie kamery nagrywające wideo o niskiej rozdzielczości – to rozbudowane sieci rejestrujące filmy w rozdzielczości 4K i wykorzystujące zaawansowane oprogramowanie analityczne, pozwalające na czerpanie z rejestrowanych materiałów realnych korzyści biznesowych. Efektem ewolucji, która zaszła w tym obszarze jest znaczne zwiększenie się objętości danych generowanych przez systemy monitoringu, co z kolei sprawia, że użytkownicy potrzebują rozwiązań storage będących w stanie obsłużyć systemy generujące wideo 4K w trybie 24/7 oraz sprawnie przesłać takie dane do dalszej analizy” – wyjaśnia Michael Palma, Dyrektor ds. badań Semiconductor and Enabling Technologies w IDC.