InPost uruchomił pierwsze Paczkomaty w austriackim Salzburgu. W czerwcu 2019 roku InPost wygrał przetarg na dostawę maszyn dla miasta i zawarł umowę z Salzburg AG. Do 2024 roku firma dostarczy do 1000 Paczkomatów w rejon Salzburga.

Na ulicach Salzburga stoją najnowsze modele Paczkomatów – NEW FM. InPost wspiera austriackiego partnera w zakresie know-how i usług posprzedażowych, odpowiada także za bieżący serwis maszyn.

“Europa Zachodnia ma znacznie lepiej rozwiniętą infrastrukturę logistyczną – stąd boom na Paczkomaty® jest tam nieco opóźniony. Polacy od lat nie wyobrażają sobie odbioru e-zakupów bez Paczkomatów InPost. Jestem przekonany, że coraz silniejsza presja na automatyzację usług, nacisk na rozwiązania proekologiczne przy jednoczesnym braku rąk do pracy – przyspieszy popularyzację naszych rozwiązań w Europie. Paczkomaty InPost są realną alternatywą dla klasycznych dostaw kurierskich lub dla odbioru przesyłek z przypadkowych i nieustandaryzowanych punktów odbioru typu kioski, sklepy czy stacje benzynowe. Ważne jest, że InPost nie tylko dostarcza i instaluje, ale też serwisuje maszyny – ten model współpracy na rynkach europejskich zapewni nam wieloletni strumień przychodów” – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Austria nie jest jedynym rynkiem, na którym pojawiły się urządzenia InPost – w poprzednich latach Paczkomaty zostały dostarczone także operatorom w takich krajach, jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Islandia, Irlandia, Kanada, Kolumbia, Brazylia i Australia.