Hiszpański bank BBVA, jako pierwsza grupa bankowa o globalnym zasięgu, wprowadza dziś komercyjnie usługę mobilnych płatności zbliżeniowych opartych o nową specyfikację Visa dla płatności mobilnych wykorzystujących chmurę. Dzięki nowemu rozwiązaniu klienci banku BBVA posiadający smartfony NFC z systemem Android po ściągnięciu zaktualizowanej wersji aplikacji BBVA Wallet będą mogli dokonywać płatności zbliżeniowych.

Nowa usługa w ramach portfela BBVA – z którego korzysta obecnie ponad 200 tys. użytkowników – działa już w Hiszpanii, a do końca roku zostanie udostępniona w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Chile. Międzynarodowy rozwój usługi BBVA Wallet stał się możliwy dzięki specyfikacji Visa dla płatności mobilnych wykorzystujących chmurę, która częściowo oparta jest o technologię Host Card Emulation (HCE).
Visa od początku ściśle współpracowała z bankiem BBVA oraz innymi wiodącymi instytucjami finansowymi i firmami specjalizującymi się w nowych technologiach, by zagwarantować, że mobilne płatności zbliżeniowe wykorzystujące chmurę i technologię HCE spełniają rygorystyczne wymagania w zakresie standardów bezpieczeństwa, jakie Visa stawia wszystkim swoim partnerom. Wdrożenie portfela BBVA na skalę światową wieńczy długoletnie wysiłki w zakresie rozwoju rozwiązań płatniczych oraz pokazuje, z jak szybkim postępem w dziedzinie technologii płatniczych mamy dzisiaj do czynienia.
Portfel BBVA będzie działać na wszystkich smartfonach wyposażonych w technologię NFC oraz najnowszą wersję systemu operacyjnego Android. Mehmet Sezgin, dyrektor BBVA ds. globalnych kanałów płatniczych, powiedział: „Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że dzięki tej najnowocześniejszej technologii BBVA może zaoferować milionom swoich klientów na całym świecie niewiarygodnie prosty i intuicyjny sposób płatności zbliżeniowych z użyciem telefonu komórkowego. W tym celu wystarczy jedynie zaktualizować aplikację”.
Nowe rozwiązanie zostanie udostępnione wszystkim klientom jeszcze w tym roku.