27 maja 2021 roku rozpoczął działalność pierwszy oficjalny sklep LEGO® w Polsce. W lokalu o powierzchni 285 metrów kwadratowych znajduje się nie tylko szeroki wybór zestawów LEGO czy miejsce do zabawy klockami, ale także m.in. specjalny ekran, na którym minifigurki LEGO naśladują każdy ruch klienta. Można również kupić limitowane serie i zestawy niedostępne w innych kanałach sprzedaży.

– Otwarcie na terenie Westfield Arkadia pierwszego oficjalnego sklepu w Polsce to dla nas duże wyróżnienie i potwierdzenie, że nasze centrum jest bardzo istotnym punktem na mapie handlowej Polski – mówi Emilia Załuska, dyrektor Westfield Arkadia – Wejście LEGO® do grona naszych najemców utożsamia najlepsze cechy naszego centrum handlowego, ukochanego przez warszawiaków i Warszawę – innowacyjność, szeroka i atrakcyjna oferta handlowa oraz unikalność polskich i światowych marek – dodaje dyrektor Załuska.

Na odwiedzających nowy sklep LEGO® w Westfield Arkadia czeka wiele atrakcji. W pełnej okazałości zaprezentowane są najbardziej znane i spektakularne zestawy marki. Miłośnicy detali z pewnością ucieszą się z możliwości obejrzenia ich przez specjalną lupę, a najmłodsi fani poznają świat LEGO® jeszcze lepiej dzięki specjalnemu ekranowi, na którym minifigurki LEGO® będą bawić się wspólnie z nimi.

Ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne w działalności centrów handlowych jednocześnie w sklepie LEGO® w Westfield Arkadii może przebywać 13 osób. Ponadto obecnie niedostępne są strefy zabawy, w których samodzielnie można budować z klocków przy okazji wizyty w sklepie. W strefie budowy własnych minifigurek z pięciu elementów – w warunkach pandemicznych dostępne są gotowe zestawy trzech figurek przygotowane przez pracowników i zdezynfekowane.

Lokal LEGO® mieści się na parterze centrum handlowego Westfield Arkadia przy al. Jana Pawła II 82.